ظریف درباره جنایت میرجاوه به پاکستانی ها چه کفت؟

ظریف درباره جنایت میرجاوه به پاکستانی ها چه کفت؟
چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 - 14:40

وزیر خارجه ایران در دیدار با وزیر کشور پاکستان بر لزوم حل مشکلات مرزی و مبارزه قوی با تروریست‌ها و تعقیب، دستگیری و مجازات گروه‌های تروریستی به ویژه عوامل جنایت میرجاوه تاکید کرد.

العالم- ایران

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به پاکستان سفر کرده است، امروز(چهارشنبه) در ملاقات با «چودری نثار علی خان» با اشاره به روابط دیرینه دو کشور بر لزوم حل مشکلات مرزی و مبارزه قوی با تروریست‌ها و تعقیب، دستگیری و مجازات گروه‌های تروریستی به ویژه عوامل جنایت هولناک نقطه مرزی میرجاوه که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای مرزبان جمهور اسلامی ایران شد، تاکید کرد.

چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان نیز ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و ملت ایران برای شهادت مرزبان‌های کشورمان گفت: مناسبات دو کشور ایران و پاکستان فراتر از روابط عادی است و مردم دو کشور دارای روابط دیرینه هستند.

وی در ادامه گفت: نگاه مقامات پاکستانی به ایران منحصر به فرد بوده و همه آنها بر اهمیت روابط با ایران واقف هستند.

وزیر کشور پاکستان در خصوص حل مشکلات موجود گفت: آمادگی داریم در سطوح سیاسی، نظامی و تماس مقامات محلی مشکلات را حل کنیم و می‌خواهیم این پیام را به دنیا مخابره کنیم که ایران و پاکستان همواره در کنار یکدیگر خواهند ماند و با همکاری با یکدیگر مشکلات را حل خواهند کرد.

طرفین همچنین قاچاق مواد مخدر، عبور غیرقانونی متجاوزین مرزی و اقدامات تروریستی را از نگرانی‌های مشترک دو کشور نامیدند و مقرر شد این موضوعات در کمیسیون مرزی مورد بررسی قرار گرفته و برای مقابله با این تهدیدات تصمیم گیری شود.

طرفین همچنین با تاکید بر اهمیت مناسبات بر تماس و ارتباط بیشتر مقامات مسئول نظامی و امنیتی تاکید کردند.

پربیننده ترین خبرها