دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و آلمان

دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و آلمان
شنبه 16 ارديبهشت 1396 - 18:08

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتای آلمانی خود دیدار کرد.

العالم – ایران

مارکوس ادرر معاون وزیر خارجه آلمان در دیدار روز شنبه خود با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ضمن ارائه پیام تسلیت گابریل وزیر خارجه آلمان خطاب به دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان به خاطر حادثه معدن آزاد شهر، آمادگی آلمان برای ارائه هرگونه کمک فنی به ایران در این زمینه را اعلام کرد.

آقای ادرو با اشاره به اینکه از زمان سفر دو سال قبل وزیر وقت اقتصاد وانرژی آلمان به ایران مجموعه گسترده ای از همکاریهای اقتصاد و پروژه های مختلف بین دو کشور شروع شده گفت: ما مایل هستیم که روابط اقتصادی خود را با ایران تقویت نمائیم. وی گفت: آلمان به توافق برجام متعهد خواهد ماند و تمام تلاش خود را برای پیشبرد مفاد آن به کار خواهد بست. وی همچنین آمادگی آلمان برای همکاری در زمینه ها از جمله در حوزه مالی و بانکی را اعلام داشت.

آقای تخت روانچی نیز در این ملاقات با اشاره به سابقه طولانی روابط خوب ایران و آلمان گفت: ما خواهان توسعه همه جانبه روابط خود با آلمان هستیم و انتظار داریم پروژه های اقتصادی که میان طرفین مورد توافق گرفته با جدیت بیشتری از سوی طرفهای آلمانی پیگیری و مشکلات بانکی احتمالی سریعا برطرف گردد.

در این دیدار بر ضرورت استمرار رایزنی مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید گردید.

همچنین طرفین تحولات منطقه ای، بویژه مسائل مربوط به سوریه و یمن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. آقای ادرر با مردود دانستن اقدامات نظامی جهت حل بحران های منطقه، تنها راه حل مسائل منطقه را سیاسی و از طریق گفتگوهای دیپلماتیک دانست. وی در این راستا معاون وزیر خارجه آلمان سیاست کشورش در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم و بی ثباتی در این کشورها را مورد تاکید قرار داد.
آقای تخت روانچی نیز با تشریح سیاست های جمهوری اسلامی ایران در حل بحران های منطقه، بویژه آخرین تلاش های صورت گرفته در اجلاس آستانه تاکید کرد که ایران ثبات و برقراری صلح و امنیت در منطقه با محوریت مبارزه با تروریسم را در اولویت سیاست منطقه ای خود قرار داده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها