نجات 6 هزار مهاجر از دریای مدیترانه در 2 روز

نجات 6 هزار مهاجر از دریای مدیترانه در 2 روز
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396 - 08:33

گارد ساحلی ایتالیا از نجات حدود 6 هزار مهاجر در دریای مدیترانه طی روزهای جمعه و شنبه خبر داد.

العالم - اروپا
به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ حدود 6 هزار مهاجر که امیدوار بودند از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند، در بیش از 12 عملیات گارد ساحلی ایتالیا طی روزهای جمعه و شنبه نجات یافتند.
حدود 3 هزار نفر از این افراد روز شنبه به وسیله نیروی دریایی و گارد ساحلی ایتالیا، آژانس مرزهای اتحادیه اروپا (فرانتکس) و چندین سازمان مردم‌نهاد نجات یافتند.
تعدادی از این افراد به سواحل ایتالیا منتقل شده اند و عملیات انتقال سایر مهاجران نیز در جریان است.
گارد ساحلی لیبی نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است روز شنبه حدود 170 مهاجر را در سواحل طرابلس نجات داده است؛ اما به دلیل نبود امکانات، نتوانسته است سایر مهاجران را نجات دهد.
ایتالیا و لیبی برای جلوگیری از به خطر افتادن جان مهاجرانی که می‌خواهند خود را از طریق دریای مدیترانه به اروپا برسانند، همکاری‌هایشان را افزایش داده اند. بر مبنای قراردادی که ماه فوریه (حدود 3 ماه پیش) میان دو طرف امضا شد، دولت ایتالیا نیروی انسانی و تجهیزات فنی مورد نیاز را در اختیار گارد ساحلی لیبی قرار خواهد داد.
رم هفته گذشته اعلام کرد در پایان ماه گذشته میلادی 2 قایق تندرو را به لیبی تحویل داده است و تا پایان ماه ژوئن، 8 قایق تندروی دیگر را نیز به این کشور خواهد فرستاد.
از آغاز سال جاری میلادی حدود 37 هزار نفر – که بیشترشان را آفریقایی‌ها تشکیل می‌دهند – از لیبی وارد ایتالیا شده اند. بنا بر اعلام وزارت کشور ایتالیا، این رقم در قیاس با مدت مشابه سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها