آخرین پیشنهاد آمریکا به‌ کره پیش از جنگ‌جهانی سوم!

آخرین پیشنهاد آمریکا به‌ کره پیش از جنگ‌جهانی سوم!
سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 - 17:45

روزنامۀ دیلی استار از آخرین بستۀ پیشنهادی آمریکا به رهبر کرۀ شمالی، پیش از جنگ جهانی سوم پرده برداشت.

العالم آسیا

به نوشتۀ دیلی استار، آمریکا و کرۀ شمالی، به چند قدمیِ درگیر کردن جهان در جنگ جهانی سوم رسیده اند. آمریکا، با علم به این موضوع، سعی کرد با وعده های خود، کرۀ شمالی را از شروع جنگی اتمی منصرف کند.
منابع دیپلماتیک آمریکایی فاش کردند که واشنگتن پیش از حمله ای فراگیر به کرۀ شمالی، به این کشور شاخۀ زیتون صلح نشان داد و بسته ای پیشنهادی شامل چهار وعده، بر میز رئیس کرۀ شمالی گذاشت. این بسته پیشنهادی شامل، تحویل سلاح اتمی کرۀ شمالی و در مقابل برجا ماندن کیم جونگ اون در رأس قدرت در کره شمالی و همچنین خروج آمریکا از شبه جزیرۀ کره و تضمین جدایی دو کره از یکدیگر را شامل می شود.

در این میان، «رکس تیلرسون» وزیر خارجۀ آمریکا در برابر وعده ها، وعیدهایی را نیز مطرح و تهدید کرد که تحریم ها و فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی بر کرۀ شمالی افزایش می یابد.

رکس تیلرسون که پیش از این گفته بود:«جنگ با حکومت استبدادی (کرۀ شمالی) امری اجتناب ناپذیر است؛ طرح و راهبردی که در گفت و گو با «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بر سر آن توافق کردند را اعلام کرد.
از سوی دیگر، رئیس جمهور چین، تمام آن چه از مقامات آمریکا شنیده بود را به رهبر کرۀ شمالی ابلاغ کرد و به نوبۀ خود، آمریکا را به عقد معاهدۀ صلح با کرۀ شمالی فراخواند.

اما واکنش «کیم جونگ اون» بسیار قاطعانه بود و به تهدید آمریکا به حملات نظامی ادامه داد و تاکید کرد که برای برپا کردن «آخرین جنگِ مقدس» آمادگی دارد، جنگی که ترامپ، آن را «تجاری» می داند.
«دونالد ترامپ» در واکنش به تهدیدهای اتمی رهبر کرۀ شمالی، بمب افکن های اتمی و ناوگان دریایی بزرگی را به شبه جزیرۀ کره اعزام کرد.

روزنامۀ «رودونگ سینمون» که ارگان دولت کرۀ شمالی است، نوشت:«ارتش جمهوری دموکرات خلق کره، که از روحیۀ نابودسازی دشمنان برخوردار است، منتظر دستور آغاز «آخرین جنگ مقدس» است».

در این روزنامه همچنین آمده است:«حملاتِ ما، به یکباره دریا را به آتش تبدیل خواهد کرد و تمامی دشمنان را نابود خواهد کرد و آخرین پیروزی را رقم خواهد زد».

205

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها