حمله جنگنده‌های سوری به مواضع مخالفان در نزدیکی مرز اردن

حمله جنگنده‌های سوری به مواضع مخالفان در نزدیکی مرز اردن
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 - 12:46

جنگنده‌های سوریه مقرهای مخالفان در نزدیکی مرز با اردن را بمباران کردند. در واقع جنگنده‌های نظام سوریه به بمباران و حمله گروه‌های موسوم به "اسود الشرقیه" در مرزهای اردن پاسخ دادند.

العالم-سوریه

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یک مسئول اردنی اعلام کرد که حملات هوایی که ساعت سه بامداد به وقت محلی انجام شد در نوع خود اولین حملات به حساب می‌آیند. این حملات چند ساعت بعد از هشدار ولید معلم، وزیر خارجه سوریه به اردن درباره اعزام نیرو به کشورش رخ داد.

اخیرا گروه‌های مخالف سوری که از سوی غرب حمایت می‌شوند و با عنوان "جبهه جنوبی" ارتش آزاد سوریه در این منطقه صحرایی در نزدیکی مرز با اردن و عراق با داعش می‌جنگند، در این مناطق فعال شده‌اند.

طلاس السلامه، فرمانده یکی از یگان‌های ارتش آزاد سوریه گفت: جنگنده‌های نظام چهار حمله را انجام دادند.

منابع غربی می‌گویند: گروه‌های ارتش آزاد سوریه طی هفته‌های گذشته در راستای تلاش برای خارج کردن داعش از این منطقه حمایت زیادی دریافت کرده‌اند.

آمریکا پایگاه التنف را که در داخل خاک سوریه و در نزدیکی مرز اردن قرار دارد توسعه داده است. مخالفان و منابعی از سازمان اطلاعات غرب پیش‌بینی کرده‌اند که از این پایگاه به عنوان مرکزی برای آغاز حمله به البوکمال در مرز سوریه و عراق استفاده شود.

ارتش سوریه هفته گذشته عملیات خود را برای سیطره بر مناطق صحرای سوریه گسترش داد و ارتش سوریه و هم‌پیماناناش تا مسافت ۴۵ کیلومتری در این منطقه پیشروی داشته و بر منطقه "السبع بیار" و دو تپه " رجم الحماده و "رجم ابو قبر" در حومه شمالی دمشق تسلط یافته‌اند و این همزمان با حملات به مواضع تروریست‌ها در اطراف گذرگاه التنف در مرزهای سوریه و عراق چسبیده به مرزهای اردن است. اکنون ارتش سوریه و ارتش آزاد برای سیطره بر این مناطق با هم مسابقه می‌دهند.

السلامه گفت: درگیری شدیدی میان ارتش سوریه و مخالفان در سبع بیار  واقع در مسیر بین دمشق - بغداد رخ داد که بیشتر آن تحت سیطره داعش است.

در واقع بمباران جنگنده‌های سوری در پاسخ به حمله‌ای بود که نیروهای مخالف موسوم به "اسود الشرقیه" و "لواء شهدای القریتین"  به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه داشتند.

علاوه بر آن فعالان گفتند، درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه از یک سو و ارتش موسوم به «اسود الشرقیه" و "لواء شهداء القریتین" از سوی دیگر در دو محور السبع بیار و ایست بازرسی ظاظا در صحرای سوریه در نزدیکی مرزهای اداری حومه جنوب شرقی حمص با القلمون شرقی در ریف دمشق رخ داد و آن در پی حمله گروه‌های وابسته به ارتش آزاد در تلاش برای پیشروی در منطقه واقع در جاده مواصلاتی است که به گذرگاه التنف در مرزهای عراق می‌رسد.

دو منطقه السبع بیار و ظاظا به دلیل نزدیک بودن‌شان به فرودگاه نظامی السین و قرار گرفتن در جاده بین‌المللی که به گذرگاه التنف در مرزهای بین سوریه و عراق می‌رسد دارای اهمیت استراتژیک هستند./ایسنا

پربیننده ترین خبرها