توطئه عربستان سعودی برای ناامن‌سازی مصر

توطئه عربستان سعودی برای ناامن‌سازی مصر
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 - 19:59

پس از پیشروی نیروهای کرد دموکراتیک سوریه و تصرف مناطق زیادی در استان رقه سوریه، گروهک تروریستی داعش به دنبال ایجاد مناطق فعالیت جدید در مصر است.

 العالم-مصر

گروهک تروریستی داعش با حمایت رژیم آل سعود و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی قطر و ترکیه تعدادی از فرماندهان و نیروهای جنگی خود را با هدف ناامن‌سازی کشور مصر آماده و اعزام نموده است.

عناصر تروریستی به نام‌های خالد الجمعه ملقب به ابویوسف، بشار القصاب، رضوان السراوری، زکریا العکربوسی، یاسین العکربوسی‌ (امیر شرعی)،‌ خالد العکربوسی ( امیر پست‌های بازرسی)، عندنانا العکر بوسی معاون برادرش خالد، احمد خیر و ابونصر (امیر دیوان زکات) تاکنون به مصر انتقال یافته‌اند.

بعد از پیشروی نیروهای دموکراتیک کرد و تصرف مناطق زیادی در استان رقه سوریه، گروهک تروریستی داعش به دنبال ایجاد مناطق فعالیت جدید در مصر است. در این رابطه علی موسی الشواخ مقلب به ابولقمان چند گروه از تروریست‌ها را در قالب تیم‌های کوچک به اردن وارد و از طریق مرزهای زمینی و دریایی به مصر منتقل و در خانه‌های امن مستقر نموده‌اند.

تاکنون تعداد 1700 تروریست با تابعیت‌های سوری، عراقی،‌ سعودی و تونسی به مصر اعزام گردیده و با تکمیل شدن این گروه، ابولقمان نیز به آنها خواهد پیوست.

هدف عربستان سعودی از اجرای این طرح،‌ بر هم زدن وضعیت امنیتی کشور مصر و تصرف استان مشخص از سوی گروهک داعش در این کشور می‌باشد. وقوع چند اقدام تروریستی و انفجار دو بمب در کلیساهای مصر توسط داعش که با هدایت سعودی‌ها صورت گرفته در راستای ناامن نمودن کشور مصر برنامه‌ ریزی شده است. ترکیه و قطر نیز حمایت مالی از این طرح را به عهده دارند و مبالغ زیادی به این پروژه اختصاص یافته است.

 

فارس

پربیننده ترین خبرها