کومی: ترامپ «دیوانه» است

کومی: ترامپ «دیوانه» است
پنج‌شنبه 21 ارديبهشت 1396 - 19:07

یک رسانه آمریکایی گزارش کرد که رئیس برکنار شده اف‌بی‌آی در واکنش به ادعای چندی قبل دونالد ترامپ درباره شنود مکالماتش توسط باراک اوباما، او را «دیوانه» خوانده بود.

العالم - آمریکا

در حالی که واکنش‌ها به برکناری «جیمز کومی» از ریاست اف‌بی‌آی ادامه دارد نیویورک تایمز خبر داده که کومی،‌ یک بار رئیس‌جمهوری آمریکا را «دیوانه» ‌خوانده بود.

بامداد روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس اف‌بی‌آی را از کارش برکنار کرد؛ ‌اقدامی که به سرعت به تیتر رسانه‌های آمریکایی تبدیل شد.

برخی رسانه‌های آمریکایی به ویژه رسانه‌های وابسته به دموکرات‌ها،‌ برکناری جیمز کومی را به موضوع تحقیق اف‌بی‌آی درباره دخالت روسیه در انتخابات روسیه و ادعای ارتباط برخی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مسکو مرتبط کرده و خواستار تحقیق در این باره شدند.

قانونگذاران ارشد حزب دموکرات هم همنوا با این جریان،‌ خواستار تعیین یک بازرس ویژه برای تحقیق در این باره شده‌اند.

نیویورک تایمز، در بخشی از گزارشش درخصوص برکناری کومی از اف‌بی‌آی،‌ از اظهارنظر تند رئیس برکنار شده این نهاد فدرال درباره رئیس‌جمهور آمریکا خبر داد.

به گزارش این روزنامه حامی دموکرات‌ها، جیمز کومی در ماه مارس و در واکنش به ادعای ترامپ درباره شنود مکالماتش توسط باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق، به همکارانش در اف‌بی‌آی گفته بود رئیس‌جمهور کنونی آمریکا «دیوانه» است.

وی اظهارنظر ترامپ در خصوص شنود مکالماتش را اظهارنظری «خارج از قلمرو مسائل عادی و نرمال و حتی دیوانگی» خوانده بود.

به گزارش نیویورک تایمز، ترامپ پس از ادعای شنود مکالماتش توسط اوباما، ‌از کومی به دلیل اینکه در کمیته امور قضایی کنگره، علنا از این ادعا حمایت نکرد، ‌به شدت عصبانی شده بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها