گمرک سخنان میرسلیم را تکذیب کرد

گمرک سخنان میرسلیم را تکذیب کرد
جمعه 22 ارديبهشت 1396 - 22:50

گمرک ایران ادعای یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در خصوص گمرک را تکذیب کرد.

العالم ـ ایران

مصطفی میرسلیم در بخشی از توضیحات خود در واکنش به توضیحات اسحاق جهانگیری در شرایطی امکانات مبارزه با قاچاق را نقد کرد که ظرف سال های گذشته بر اساس اعلام دفتر منطقه ای مبارزه با قاچاق و تخلفات سازمان جهانی گمرک(رایلو) ایران در میان سه کشور مبارزه با قاچاق در دنیا بوده است.

این ادعا در حالی از سوی این نامزد انتخاباتی مطرح شد که گمرک جمهوری اسلامی ایران به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای نخست سال جاری مبنی بر تجهیز گمرکات به دستگاه های ایکس ری اقدام به برنامه ریزی برای خرید ١٩ دستگاه  ایکس ری کرده است.

این 19 دستگاه ایکس- ری کانتینری دیگر در مرحله خرید ، حمل و در مرحله تجهیز سازه  است که شامل دو دستگاه ایکس ری پیشرفته پرسرعت در مراحل تحویل به گمرک بوده و یکی از آنها تحویل و به بندر عباس منتقل گردیده و انجام تشریفات قانونی تعدادی از آنها از طریق بومی سازی و استفاده از توان صنایع داخلی ودانش و تخصص مهندسین کشور و امکانات داخل صورت پذیرفته است و  اواخر سال گذشته سفارش تولید 5 دستگاه ایکس ری کامیونی به وزارت دفاع داده شده و قرارداد آن نیز منعقد شده است.

گفتنی است طی سالهای فعالیت دولت یازدهم  تعداد دستگاه های ایکس ری کامیونی به دو برابر قبل افزایش یافته و در حال حاضر تعداد12 دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات اجرائی با حداکثر ظرفیت فعال و در حال بهره برداری می باشد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها