جاسوسی هوایی آمریکا از روسیه همیشگی شد

جاسوسی هوایی آمریکا از روسیه همیشگی شد
شنبه 23 ارديبهشت 1396 - 11:58

همزمان با اعزام یک فروند پهپاد جاسوسی راهبردی و فوق سنگین آمریکا بر فراز آب های پیرامون شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه، یک مقام نظامی روسیه از همیشگی شدن پروازهای تجسسی هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرزهای روسیه خبر داد.

العالم ـ ایران

یک مقام نظامی روس روزشنبه اعلام کرد: پهپاد جاسوسی آمریکا از نوع ار.کیو-4 گلوبال هاوک در محدوده هوایی پیرامون شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه پرواز کرد.
پهپاد آمریکایی در ارتفاع بالا به سوی مرزهای روسیه پرواز می کرد، ولی واحدهای راداری پدافند این کشور آن را شناسایی کردند.
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از مقام نظامی روس بدون اعلام نام نوشت: هواپیماهای جاسوسی آمریکا بطور منظم در نزدیکی مرزهای روسیه پرواز می کنند.
ار.کیو-4 گلوبال هاوک پهپاد راهبردی آمریکا که 15 تن وزن دارد و طول بالهای آن به 40 متر می رسد، می تواند تا 30 ساعت با حدود 1300 کیلوگرم بار پرواز کند.
روز جمعه نیز یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا در دریای سیاه بر فراز آب های بین المللی نزدیک مرزهای روسیه پرواز کرد.
در جریان رهگیری جاسوسی هوایی آمریکا بر فراز دریای سیاه علیه روسیه، یک جنگنده سوخو این کشور برای هشداردهی در فاصله هفت متری هواپیمای تجسسی پی-8ای پوسیدون پرواز کرد.
روز سه شنبه (9 می) نیز مصادف با جشن ملی پیروزی شوروی در جنگ دوم جهانی نیز دو فروند هواپیمای تجسسی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) متعلق به آمریکا و سوئد نزدیک استان برون مرزی کالینینگراد در غرب روسیه و کناره دریای بالتیک، پرواز جاسوسی انجام دادند.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های روسی، آمریکا و کشورهای غربی نگران استقرار تسلیحات فوق پیشرفته روسیه در شبه جزیره کریمه هستند.
شبه جزیره کریمه که سال 2014 بر اساس نتایج یک همه پرسی از اوکراین جدا شد و به روسیه ملحق شد به پایگاه اصلی این کشور در دریای سیاه تبدیل شده و براساس برخی گزارش ها در آن مجموعه های پدافند موشکی اس-400، موشک های ساحلی باستیون و پانتسیر و نیز اسکادران جنگنده های سوخو مستقر شده است. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها