سرویس‌های امنیتی آلمان از پناه‌جویان بازجویی می‌کنند

سرویس‌های امنیتی آلمان از پناه‌جویان بازجویی می‌کنند
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 05:47

یک نشریه آلمانی نوشت که سرویس امنیتی آلمان با همکاری آمریکا از پناهجویان بازجویی می‌کند.

العالم-اروپا

 پناهجویان در آلمان بار دیگر به وسیله سازمان‌های امنیتی مورد بازجویی قرار می‌گیرند. نشریه آلمانی اشپیگل با انتشار این خبر نوشت که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، دولت ائتلافی آلمان متشکل از احزاب دموکرات‌مسیحی، سوسیال‌مسیحی و سوسیال‌دموکرات چنین درخواستی داشته‌اند.

بر اساس این گزارش در جریان این بازجویی‌ها، سرویس اطلاعات آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مشارکت دارند و تا پایان سال 2014 هم از 200 تا 300 پناهجو بازجویی کرده‌اند. در برخی موارد نیروهای آمریکایی به تنهایی و بدون حضور مقامات آمریکایی از پناهجویان بازپرسی کرده‌اند که این شیوه عملکرد، انتقادهایی را به دنبال داشته است.

این افراد به عنوان منبع اطلاعات برای دستیابی به اطلاعات در زمینه تهدید‌های تروریستی، قاچاق انسان و محل‌های که پناهجویان از آنها به اروپا می‌روند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از پناهجویان هم تمایل دارند تا با نیرهای امنیتی آلمان همکاری کنند.

اشپیگل در توضیح بیشتر درباره چنین برنامه‌ای نوشت که در آلمان مقرهایی برای بازجویی از پناهجویان در سال 1958 ایجاد شدند و چند دهه از پناهجویان و مهاجران درباره اطلاعات کشورهایشان اطلاعات به دست می‌آوردند با پایان یافتن جنگ سرد، شمار کارکنان آنها هم کاهش یافت به طوری که از 260 تن در سال 1991 به 40 نفر رسید.

در نوامبر 2013، دولت آلمان برای نخستین‌بار به صورت رسمی تائید کرد که این مقر تحت نظر سرویس اطلاعات آلمان است که مدتی بعد هم منحل شد.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها