تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از برقراری اعزام حجاج

تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از برقراری اعزام حجاج
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 19:53

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارات از راه اندازی مجدد اعزام زائران ایرانی به حج تقدیرکرد.

العالم - ایران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله مکارم شیرازی با قدردانی از اقدامات انجام شده برای راه اندازی مجدد اعزام زائران ایرانی به حج گفت: عده ای که اعتقادی به حج نداشتند و می خواستند چهره نظام اسلامی مخدوش شود از تعطیلی حج خوشحال بودند که خوشبختانه ناکام شدند.

وی با ابراز امیدواری بر برگزاری حج با صلابت امسال و سالهای آینده و آغاز اعزام عمره مفرده، بر رعایت احتیاط و ارائه آموزش های لازم به حجاج برای پیشگیری از هر گونه حوادث ناگوار افزود: باید اخلاق اسلامی تذکرات بهداشتی و پزشکی و ملزومات مربوط به حج از سوی هر یک از زائران و کاروان ها رعایت شود تا حج امسال به نحو احسن برگزار شود.

آیت الله سبحانی هم در این دیدار گفت: باید در موضوع حج آرامش و امنیت زائران ایرانی تامین باشد.

وی با اشاره به اینکه موضوع  حج مورد تاکید  دین مبین اسلام است افزود: باید طرف سعودی این موضوع را که حج یک موضوع دینی است و حجاج بیت الله الحرام ضیوف الرحمن هستند برای مردم عربستان بازگو کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: مسئولان حج عربستان سعودی باید به این موضوع تاکید کنند که حجاج بیت الله الحرام ضیوف الرحمن هستند و کسی حق تعرض به آنان را ندارد و اگر اختلافی بین دولت ها وجود دارد ربطی به زائران حرم الهی ندارد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و آقای محمدی رئیس این سازمان، گزارشی از مذاکرات صورت گرفته با مسئولان عربستان و تمهیدات اندیشیده شده برای حج امسال ارائه کردند.

خبرگزاری صدا و سیما

پربیننده ترین خبرها