درمان سرطان با استفاده از شیر مادر

درمان سرطان با استفاده از شیر مادر
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 22:20

دانشمندان به تازگی دریافته‌اند، وجود ماده‌ای در شیر مادر می‌تواند سلول‌های سرطانی را بدون آسیب زدن به سلول‌های سالم از بین ببرد.

العالم - گوناگون

محققان در آخرین مطالعات انجام شده به این نتیجه رسیدند که تغذیه نوزاد از شیر مادر می‌تواند درمانی برای سرطان باشد.

یافته‌ها نشان داده است که شیر مادر حاوی ماده‌ای به نام "Hamlet" است که می‌تواند سلو‌های بد را بدون اینکه آسیبی به سلول‌های خوب برساند، از بین ببرد.

محققان به طور تصادفی در جریان آزمایشات شیر مادر متوجه شدند که شیر مادر توانایی از بین بردن سلول‌های سرطانی را دارد و در درمان سرطان مثانه، روده بزرگ و سرطان گردن رحم بسیار موثر عمل می‌کند.

یک ایمونولوژیست در دانشگاه لوند در سوئد باور دارد، ماده موجود در شیر مادر هنگامی‌که با‌ آنتی‌بیوتیک‌ها کار می‌کند موفق به کشتن سلول‌های سرطانی می‌شود.

محققان مؤسسه زیست شناسی شیمیایی بر این باورند که داروی آنها قادر خواهد بود بیماران را از انواع سرطان‌ها درمان و عامل مطمئنی برای پیشگیری از بروز غدد بدخیم باشد. علاوه بر این، دارو کاملا غیر سمی بوده و می‌تواند جایگزین روش شیمی درمانی فعلی شود.

"Hamlet" با ترکیب شدن آلفا-لاکتابومین در شیر مادر و اسید اولئیک در معده نوزادان تولید می‌شود. به این ترتیب در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که شیر دادن به نوزادان خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، پژوهش‌ها نشان داده است که پروتئین آلفا لاکتالبومین به یک عامل ضد سرطان در روده تبدیل می‌شود و علاوه بر درمان سرطان روده، می‌تواند در ابتدا نقش بسزایی در پیشگیری از ابتلا به آن داشته باشد.

این یافته، امید ارائه درمان جدیدی را برای سرطان با استفاده از این شیوه در آینده‌ای نزدیک فراهم می‌کند، به طوری‌که بتوان شیمی درمانی را برای همیشه حذف کرد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها