قالیباف: برای وام تا سقف ۱۵ میلیون ضمانت نمی‌گیریم+ویدئو

يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 22:35

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: یارانه باید به ۱۵۰ هزار تومان برسد و این پول مختص همین قشر مستضعف است، اما دولت این را هزینه جاری خودش می‌کند.

العالم ـ ایران

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شامگاه امشب (یکشنبه 24 اردیبهشت) در جمع مردم اصفهان در ورزشگاه پیروزی این شهر، اظهار داشت: امام خوبان و محرومان و مستضعفان فرمودند: مردم اصفهان بیشترین هزینه را برای انقلاب و نظام داده‌اند. این افتخار نصیب هیچ کدام از استان‌های کشور نشده است. این هم به این قیمت است که در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس از شمال غرب تا فاو نقطه‌ای نیست که در آنجا خون فرزندان این استان برای اسلام، انقلاب و ایران بر زمین نریخته باشد.

وی افزود: از همه گروه‌ها، اقوام، ادیان و مذاهب در این استان به صورت یکپارچه برای عزت اسلام و ایران اسلامی در تلاش هستند و من از اینکه امشب در جمع صمیمی  و گرم شما عزیزان هستم، بسیار خوشحالم و از استقبال گرم شما تشکر می‌کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: اگر به گذشته نه چندان دور این شهر نگاه کنیم، می‌بینیم اصفهان در ابعاد مختلف به لحاظ صنعتی، توریستی، فرهنگی و کشاورزی بهره‌مند است. اینجا استانی است که نمادی از اقتصاد ایران بوده، اما متاسفانه ناکارآمدی مدیران و دولت‌ها امروز کار را به جایی رسانده که بحران اقتصادی به معنای رکود، بیکاری و گرانی نه تنها استان‌های ضعیف، بلکه دامن استان قدرتمند اصفهان را هم گرفته و مردم را هر روز ضعیف و ضعیف‌تر کرده است.

قالیباف تصریح کرد: امروز شرایط سخت اقتصادی این استان، بحران‌های صنعتی و اقتصادی و مخصوصا بحران آب زاینده‌رود کارنامه ناکارآمدی این دولت است.

وی به ظرفیت‌های موجود در کشور و اصفهان اشاره کرد و گفت: این کشور و استان اصفهان ظرفیت‌های لازم برای تحول اقتصادی در زمینه‌های مختلف را دارد، اما علت اینکه ما نمی‌توانیم از این ظرفیت‌های عظیم به خوبی استفاده کنیم، مشکل مدیریت در کشور است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: امروز مهمترین نقطه قوت ما جوانان تحصیل کرده و با مهارت هستند. فراموش نکنیم که همه دنیا و کشورهای پیشرفته مهمترین چالش‌شان نداشتن چنین نیروی جوانی است.

قالیباف با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه‌های مختلف گفت: متاسفانه وقتی دولت‌ها و مسئولان بالا به این سمت حرکت می‌کنند که به جای اینکه دغدغه مردم را داشته باشند و در خدمت مردم باشند به سمت تجارت و فعالیت‌ها و دغدغه‌های خودشان هستند، نیروی جوان، متدین و کارآمد ما دچار بحران اقتصادی می‌شود و این بحران اقتصادی ما را در آستانه یک بحران اجتماعی هم قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: در جامعه‌ای که فقر وجود داشته باشد و شرایطی به گونه‌ای باشد که جوان ما برای اداره زندگی‌اش کلیه خودش را می‌فروشد، چه بسا که او دین خود را هم بفروشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این فرمایش امام که فرمودند "انقلاب متعلق به مستضعفان است و مدیران و مسئولان جامعه حق ثروت‌اندوزی حلال را هم ندارند"، گفت: اما امروز متاسفانه این روحیه اشرافی‌گری و تاجرمآبانه و ضعف مدیریت باعث شده همه فرصت‌های منابع انسانی ما و فرصت‌های اقتصادی ما در اختیار رانت‌خوارانی قرار گیرد که با قاچاق کالا و ارز در سقف 25 میلیارد دلار کمر اقتصاد و تولیدکنندگان ما را بشکنند.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز کشاورزان ما تولیدات خود را انجام می‌دهند و محصولات خود را با همه سختی‌ها و مشکلات از زمین بر می‌دارند و از درختان می‌چینند، اما متاسفانه یا هیچ سودی نمی‌برند یا کمترین بهره را می‌برند و یا تولید خودشان را دوباره در همان زمین دفن می‌کنند و از بین می‌برند.

وی افزود: این در حالی است که دلالان زالوصفت بدون هیچ حرکتی، بیشترین منفعت را در این میان می‌برند. مدیریت این وضعیت با چه کسی است؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: هر زمان که بحث مربوط به حل مشکلات اساسی و جدی است، ما شاهد هستیم که این دولت می‌گوید برای این کار اعتبار و بودجه نداریم، یا می‌گوید این کار نمی‌شود و یا می‌گوید این کار را نمی‌توانیم انجام دهیم.

قالیباف ادامه داد: ما حرف‌مان با آنها این است که چطور می‌شود بودجه جاری در آغاز دولت 104 هزار میلیارد تومان بوده باشد و در سه سال گذشته هزینه دولت بیش از سه برابر افزایش یافته و به 330 هزار میلیارد تومان برسد، اما وقتی می‌گوییم با این گرانی و افزایش قیمت‌هایی که هر روز در نرخ بهای آب و برق و گاز و تلفن و مرغ و تخم مرغ و... پیدا می شود، باید به محرومانی که تنها با یارانه زندگی می‌کنند یارانه بیشتری پرداخت کرد، می‌گویید نمی‌شود؟

وی ادامه داد: سال 89 یارانه 45 هزار و 500 تومان بود. این یارانه حق آنها بوده و از محل افزایش هزینه حامل‌های انرژی تامین شده، اما امروز ارزش آن یارانه به 15 هزار تومان رسیده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با طرح این سوال که پس چرا نباید حق محرومانی که فقط با این یارانه امورات زندگی‌شان را می‌گذرانند، پرداخت شود؟ گفت: ما می‌گوییم یارانه باید به 150 هزار تومان برسد و این پول مختص همین قشر مستضعف است و وجود دارد، اما دولت این را هزینه جاری خودش می‌کند. آنها می‌گویند اگر این پول را به مردم بدهیم گرانی ایجاد می‌کند؛ اگر دولت خرج کند گرانی ایجاد نمی‌کند؟! در واقع این موضوع حاکی از نگاه اشرافی‌گری و تاجرمآبانه آنهاست.

قالیباف تأکید کرد: تحول اقتصادی را بنده به مردم عزیز متعهد شده‌ام، دولت مردم متعلق به شماست. در هر عرصه‌ای که توفیق خدمت و مدیریت داشتم، امکان ندارد تعهدی داده باشم و عمل نکرده باشم. دولت مردم دولت حرف و شعار نیست، ما دولت کار و عمل هستیم.

وی ادامه داد: یک نمونه آن همین متروی اصفهان است. چند سال است که دولت مشکلات همین چند کیلومتر مترو اینجا را حل و فصل نکرده، اما امروز این توفیق در شهر تهران است که نزدیک به 300 کیلومتر مترو در تهران فعال شده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: حرف ما این است که چرا باید این امکان تنها در تهران باشد؟ همه امکانات تا محروم‌ترین نقطه کشور باید برود و می‌تواند این اتفاق بیفتد. این ظرفیت وجود دارد و ما معتقدیم هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم.

قالیباف تاکید کرد: شما مطمئن باشید در این تحول اقتصادی در اولین گام سیستم مربوط به سامانه‌های مالیاتی را به نفع 96 درصدی‌ها اصلاح خواهیم کرد و با همه 40  درصدی که امروز فرار مالیاتی دارند و همه 4 درصدی‌هایی که بیشترین منفعت را می‌برند و مالیاتی پرداخت نمی‌کنند، برخورد می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز مالیات را از کارمند و کارگر و کسبه جز و تولیدکننده‌های متوسط و کوچک می‌گیرند، اما ما این موضوع را کاملا عکس خواهیم کرد و مجموعه مالیات را در شرایط مشخصی برای تولیدکنندگان خواهیم بخشید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به تخلفات بانکی اشاره کرده و گفت: وقتی حرف از سیستم بانکی می‌زنیم، غرض ما هیئت مدیره‌ها و مسئولان و کسانی است که متاسفانه جزو 4 درصدی‌هایی هستند که صندلی‌های مربوط به بانک را خرید و فروش می‌کنند و و عزل و نصب می‌کنند.

قالیباف ادامه داد: نتیجه این می‌شود که 80 درصد وام‌ها در اختیار چند هزار نفر قرار می‌گیرد و میلیون‌ها نفر برای وام 10 میلیون تومانی ده‌ها ماه در صف باقی می‌مانند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: خودمان را متعهد می‌دانیم از محل یارانه‌ای که داده می‌شود و افزایش یارانه‌ای که از افزایش درآمد صورت خواهد گرفت، برای قشر محرومی که عمدتا وام‌های جزئی می‌خواهند، برنامه‌ریزی کرده و امورات را تسهیل کنیم. روند تخصیص وام‌های زیر 15 میلیون تومان که هر روز برای یک ضامن و یا یک سند دچار مشکل است را اصلاح می‌کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: به روستایی می‌گویند کارمند رسمی دولتی را بیاور که پای وامت را امضا کند و ضامن شود. خب معلوم است نمی‌تواند و در نهایت وام را به او نمی‌دهند. ما با احتساب از محل یارانه‌ها ضمانت وام‌های تا سقف 15 میلیون تومان را خواهیم کرد تا مردم بدون ضمانت وام بگیرند و در صف باقی نمانند.

وی تاکید کرد: به حول و قوه الهی به شما عرض می‌کنم مطالعه دقیق در این زمینه انجام داده‌ام. من سال‌های متوالی در قرارگاه سازندگی مسئولیت داشتم و سال‌هایی که در شهر تهران در زمینه‌های مختلف فعالیت داشتم با مباحث اجرایی در عرصه اقتصادی آشنایی کامل دارم. به شما عرض می‌کنم با کمک شما جوانان 5 میلیون شغل را در طول دوره 4 ساله ایجاد خواهیم کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان تصریح کرد: همین‌طور که در سخت‌ترین اجرای پروژه‌های شهر تهران شما شاهد بودید، ما یک شمارشگر می‌زدیم و زمان را مشخص می‌کردیم تا مردم ببینند براساس آن زمان کار را به اتمام می‌رسانیم. از آغاز دولت مردم بعد از اراده و خواست شما برای تغییر و پایان دادن به این دولت 4 درصدی‌ها؛ از روز آغاز کار، شمارشگر 5 میلیون شغل را روشن خواهیم کرد و به میزان اشتغال از آن شمارشگر کسر خواهیم کرد.

تسنیم

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها