هشدار تام کروز به مصری ها

دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 - 03:28

به دنبال کشف یک مجموعه باستانی با حدود 18 مومیایی در مقبره ای فرعونی در استان المنیا در مصر، تام کروز هنرپیشه آمریکایی در صفحه توییتر خود مطلب هشدار دهنده ای خطاب به مصری ها منتشر کرد.

العالم - مصر

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "تام کروز" بازیگر بین المللی با هشدار در باره خطر بازکردن تابوت های کشف شده به شوخی یا جدی خطاب به مصری ها نوشت که " از باز کردن این اشیا دست بردارید.

این ستاره آمریکایی پست خود را به خبرخبرگزاری آسوشیتدپرس  در باره این کشف باستانی ارجاع داد.

وی ظاهرا قصد داشته است درباره امکان گرفتار شدن به لعنت فرعون های مصر هشدار دهد؛ اما خواسته یا ناخواسته با یک تیر دو نشان زد، هم برای فیلم جدید خود تبلیغ کرد و هم توجه جهانیان را بیش از پیش به آثار باستانی مصر جلب نمود.

کروز بهمن ماه سال 94  قرارداد بازی در فیلم "مومیایی" (The Mummy) تولید شرکت یونیورسال را امضاء کرد.

این فیلم اکنون مراحل تولید را پشت سر گذاشته و قرار است نوزدهم خرداد ماه امسال اکران شود. 

عمرو ادیب مجری برنامه "کل یوم"  در شبکه ماهواره ای مصر در حضور "خالد العنانی"  وزیر آثار باستانی آن کشور به مطلب کروز اشاره کرد و گفت: این بزرگترین تبلیغات رایگان برای مصر است  که تام کروز بازیگر بین المللی آن پست را در صفحه شخصی خود که شش میلیون و 600 هزار دنبال کننده دارد منتشر کند.

باستان شناسان مصر روز شنبه اعلام کردند که بیش از 18 جسد مومیایی در روستای «تونه الجبل» در استان «المنیا» واقع در مصر علیا کشف شد.

در دخمه‌ای که این مومیایی‌ها کشف شدند، چندین شیء، دو تابوت سفالی، دو پاپیروس و باقیمانده استخوان‌های حیوانات و پرندگان نیز به دست آمد.

باستانشانسان می‌گویند: "هنوز جزییات بیشتری در این رابطه نمی‌دانند و تحقیقات بیشتر ضروری است، اما این اول ماجرا و ابتدای کشفی بزرگ است."

آنان تعیین دقیق قدمت این دخمه و مومیایی‌های آن را هنوز زود می‌دانند اما احتمال می‌دهند که این دخمه و مومیایی‌های آن به دوره 600 ساله پس از فتح مصر توسط اسکندر کبیر تعلق دارند.

اسکندر مقدونی  332 سال قبل از میلاد مسیح به مصر حمله کرد و دروازه های مصر را فتح کرد.

 

217
 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها