«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه شد

«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه شد
دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 - 21:02

رئیس‌جمهور جدید فرانسه دقایقی پیش «ادوارد فیلیپ» شهردار فرانسوی را به نخست‌وزیری این کشور منصوب کرد.

العالم ـ اروپا
«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور جدید فرانسه امروز دوشنبه «ادوارد فیلیپ» 46 ساله شهردار شهر «هاور» و از جمهوری‌خواهان نزدیک به «آلن ژوپه» نخست‌وزیر سابق این کشور را به عنوان نخست‌وزیر جدید فرانسه معرفی کرد.

ادوارد فیلیپ وکیل و سیاستمدار فرانسوی از حزب جمهوری‌خواه این کشور است که از 24 اکتبر سال 2010 میلادی تاکنون شهردار شهر هاور فرانسه بوده است.

وی پیشتر از اعضای حزب اتحاد برای جنبش مردمی فرانسه بوده و سپس به حزب جمهوری‌خواه ملحق شده است.

بنابه گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، ادوارد فیلیپ هم‌اکنون مسئولیت تشکیل کابینه جدید دولت فرانسه طی دو روز آینده را برعهده خواهد داشت و هدف از انتخاب یک شخصیت راست جمهوری‌خواه به عنوان نخست وزیر جلب بیشتر اعضای این حزب به سمت جنبش «پیشرو» است که امانوئل ماکرون آن را پایه‌گذاری کرده است.

«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه شد

رئیس جمهوری فرانسه قصد دارد با تشکیل یک حکومت مستقل از احزاب سنتی راست و چپ فرانسه بیشترین کرسی ها را در انتخابات ژوئن مجلس قانون‌گذاری این کشور به دست آورد.

جنبش موسوم به «جمهوری در حرکت» قرار است چهارشنبه آینده (پس فردا) اسامی ٤٢٨ نامزد خود را در انتخابات آیندۀ مجلس اعلام کند.

معرفی و انتصاب ادوارد فیلیپ به مقام نخست‌وزیری فرانسه که طبق اعلام رسانه‌های فرانسوی قرار بود صبح امروز انجام شود، با تأخیر چند ساعته در ساعت 14:30 به وقت محلی فرانسه (17 به وقت تهران) اعلام شد.

«الکسی کوهلر» دبیرکل جدید کاخ الیزه ساعتی پیش پس از تأخیر چند ساعته در معرفی نخست‌وزیر جدید فرانسه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نخست‌وزیر رأس ساعت 14:30 به وقت فرانسه معرفی خواهد شد.

بر اساس اطلاعات موجود، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه، ادوارد فیلیپ به دلیل تعلق به جناح راست میانه و آشنایی با زمینه‌های سیاسی از گزینه‌های بالقوه برای انتصاب به مقام نخست‌وزیری بود.

فارس
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها