حماس اعلام کرد ... جزئیات ترور «مازن فقهاء»

حماس اعلام کرد ... جزئیات ترور «مازن فقهاء»
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 - 16:38

فرمانده کل نیروهای امنیتی در نوار غزه جزئیات ترور یکی از فرماندهان ارشد شاخه نظامی حماس را اعلام کرد و از بازداشت 45 جاسوس خبر داد.

العالم - فلسطین اشغالی

«توفیق ابونعیم» فرمانده نیروهای امنیتی و سرپرست وزارت کشور حماس در نوار غزه اعلام کرد برنامه‌ریزی توطئه ترور «مازن فقهاء» از فرماندهان بارز گردان‌های «قسام» شاخه نظامی حماس بیش از 8 ماه طول کشیده است.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، وی افزود سه مزدور اصلی شرکت‌کننده در این ترور، در جنایات دیگری نیز دست داشته‌اند که منجر به شهادت تعداد دیگری از اعضای مقاومت و بمباران بسیاری از ساختمان‌ها و مقرهای دولتی در نوار غزه شده است. از آغاز تحقیقات مربوط به ترور مازن فقهاء 45 جاسوس دستگیر شده‌اند.

ابونعیم در ادامه گفت: از خلال تحقیقات مشخص شد این مزدوران توسط رژیم صهیونیستی استخدام شده و با پهپادهای شناسایی پشتیبانی می‌شده‌اند؛ این افراد به صورت مستقیم با افسران اسرائیلی در تماس بوده‌اند. تل‌آویو با دقت بسیار بالا این مزدور را انتخاب کرده تا خود را از دست داشتن در این ترور مبرا کند اما اعترافات مزدوران این نقشه را برملا کرد.وی تأکید کرد رژیم صهیونیستی مسئول کامل این ترور است .

ویدئویی از اعترافات عاملان ترور فقهاء نیز امروز (سه شنبه) منتشر شد.

فارس

 

پربیننده ترین خبرها