سیا یا روسیه ... کدامیک در انتخابات آمریکا مداخله کرده اند؟

سیا یا روسیه ... کدامیک در انتخابات آمریکا مداخله کرده اند؟
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 - 22:30

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفتۀ جنجالی یکی از افسران پیشین خود را که مدعی دخالت این سازمان در انتخابات‌های آمریکا شده بود، تکذیب کرد.

العالم آمریکا

به گزارش پایگاه روسیا الیوم، رِی مک گاوِن یکی از افسران پیشین سیا گفته بود که قویاً معتقد به مداخلۀ این سازمان اطلاعاتی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا است. 
مک گاوِن که یکی از جاسوس های سیا بود، در یکی از برنامه های شبکه راشا تودی گفت: پایگاه ویکیلیکس با افشای یک سند محرمانه اعلام کرد که سیا برنامه ای را طراحی کرده است که با این برنامه می تواند فعالیت های اینترنتی خود را پنهان نگه دارد.
مک گاوِن گفت: با کمک این برنامه می توان کشور طراح برنامه های کامپیوتری مخرب را پنهان کرد و روسیه یا چین یا هر کشور دیگری را به عنوان طراح این برنامه ها جلوه داد.
مک گاوِن افزود: مسئولان سیا از این برنامه در تبلیغات انتخابات سال 2016 استفاده کردند. واقعیت اینست که جان برنان مدیر وقت سیا پشت پرده قضیه "مداخله احتمالی روسیه در انتخابات 2016" قرار دارد.
این در حالیست که سیا اعلام می کند که مداخلۀ روسیه در انتخابات 2016 واضح و روشن است و همگان به این واقعیت اذعان دارند و بعید نیست که شبکه ای تبلیغاتی همچون راشا تودی این واقعیت را نادیده

ری مک گاون

جیمز کلاپر مدیر پیشین سرویس اطلاعات ملی هنگام استماع گزارش " مداخلۀ احتمالی روسیه در انتخابات"

 


214

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها