نخستین هواپیمای ای‌تی‌آر به زمین نشست

نخستین هواپیمای ای‌تی‌آر به زمین نشست
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 11:30

نخستین هواپیمای ای‌تی‌آر لحظاتی پیش در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

العالم - ایران

در راستای نوسازی ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، نخستین فروند از هواپیمای خریداری شده از کارخانه هواپیماسازی ای‌تی‌آر، صبح روز 27 اردیبهشت ماه سال جاری در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

بر اساس قرارداد منعقد شده میان هما و کارخانه ای‌تی آر، 20 فروند از مدل ATR72-600 که جدیدترین محصول از تولیدات سری 72 این کارخانه محسوب می‌شود، به هما تحویل داده می‌شود.این هواپیما که منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم‌های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان است، با ظرفیت 70 صندلی است و قرار است برای رفع نیازهای ایران‌ایر در پروازهای منطقه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

هواپیمای ATR72-600 قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته، امکان فرود در سخت‌ترین شرایط جوی را برای این هواپیما فراهم می‌کند.

گفتنی است قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای ای‌تی‌آر در فروردین ماه سال جاری بین هما و کارخانه ای‌تی‌آر به امضا رسید.با احتساب هواپیماهای قبلی تحویل داده شده به ایران، با ورود ۴ فروند ای‌تی‌آر، تعداد هواپیماهای تحویل داده شده به جمهوری اسلامی ایران از بعد از برجام به ۷ فروند رسید.

 

خبرآنلاین

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها