حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در "القیروان" + تصاویر

حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 11:31

رزمندگان نُجَباء که از روز جمعه حملات خود به شهر القیروان را از محور جنوبی آغاز کرده‌اند؛ توانستند مناطق بسیاری را آزاد کنند.

العالم - عراق

به گزارش دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء طی روزهای اخیر توانستند مناطق جنوبی شهر "القیروان" را از لوث وجود تروریست‌های تکفیری داعش پاک کنند.

در این عملیات که با نام "محمد رسول الله 2" و از روز جمعه 22 اردیبهشت با همکاری سایر گروه‌های مقاومت در چهار محور آغاز شد؛ روستاهای مهمی از جمله "کرکش"، "السطان" و "ثري الکراح" در نخستین ساعات درگیری‌ به نفع مقاومت سقوط کرد و پاکسازی خانه به خانه آن نیز صورت پذیرفت.

همچنین یگان موشکی مقاومت اسلامی نُجَباء یک دستگاه خودروی تویوتای متعلق به عناصر داعش که قصد انفجار انتحاری داشت را منهدم کرد که هر دو سرنشین آن در دم به هلاکت رسیدند.

با توجه به روند پیشروی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که رزمندگان سازمان بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق در روزهای آتی به شهر القیروان رسیده و سپس عملیات آزادسازی این شهر را کلید بزنند.

گفتنی است، اکنون "القیروان" پس از موصل و تعلفر، به بزرگترین اتاق عملیات داعش تبدیل شده است. همچنین این شهر استراتژیک، موصل و تعلفر را به مرزهای سوریه متصل می‌کند که با پاکسازی این شهر، فشاری بیشتری به تروریست‌های محاصره شده در تعلفر وارد می‌گردد.

تصاویر بیشتر

حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در حملات بی‌امان مقاومت علیه داعش در
دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها