شمخانی درباره انتخابات ریاست جمهوری چه گفت؟

شمخانی درباره انتخابات ریاست جمهوری چه گفت؟
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 13:50

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نقش و اهمیت مشارکت مردمی در تقویت امنیت کشور گفت؛ جمهوری اسلامی ایران در این عرصه در منطقه پیشتاز است و قطعاً بخش زیادی از امنیت پایدار کشور مرهون نظام مردم سالاردینی است.

العالم - ایران

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، علی شمخانی امروز(چهارشنبه ) با صدور پیامی افزود؛ مهم‏ترين ویژگی مشاركت سياسي مردم که یکی از نمادهای آن انتخابات است تضمين و ارتقاء رشد سياسي جامعه  ودر عين حال حفظ ثبات سياسي است.

شمخانی با بیان اینکه فضای آزاد گفتگوها، مناظرات و سخنرانی های در انتخابات ،فرصتی برای افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه فراهم آورد تاکید کرد؛ رشد آگاهی موجب ایفای نقش مردم برای حفظ و ارتقاء منافع ملی و به دنبال آن امنیت ملی می گردد.

امیر دریابان شمخانی با تاکید بر آمادگی و هماهنگی کامل مجموعه دستگاههای اجرایی ، نظارتی و انتظامی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و امن گفت؛ بسیاری از کشورهای منطقه متاسفانه فاقد نظام های با پشتوانه مردمی و انتخابات آزاد هستند و یا با رفتارهای امنیتی و پلیسی سعی در حفظ قدرت هیئت حاکمه دارند که این مسئله آسیب پذیری آن ها در برابر تهدیدات را افزایش داده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان ساخت؛مشاركت مردم در عرصه  مناسبات خارجي نیز موجب افزایش اقتدار سیاسی، امنیتی ،دفاعی و پشتوانه اصلی استیفای حقوق ملی در عرصه بین المللی می شود

وی افزود؛ تحكيم و گسترش وحدت سياسي، اجتماعي، فرهنگي و تقويت پيوندهاي مردمي و نظام حاكم در مقابله با تهديدات مشترك کارآمدترین سلاح است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اهداف امنیت ملی کشور از جمله حفظ استقلال و تماميت ارضي، تحقق رفاه مردم و ثبات كشور و حفظ و اشاعه ارزش‏هاي ملّي و اقتصادي تاکید کرد؛ تامین اهداف عالیه نظام و تلاش برای پاسخگویی به مطالبات مردمی در عرصه های مختلف تنها با پشتوانه رای مردم  و حضور موثر آنان در تمام عرصه ها امکان پذیر است.

علی شمخانی گفت؛ حضور گسترده مردمی در راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس و پاسخ کوبنده آنها به تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی هر ساله دارای نتایج ملموسی در حوزه امنیت ملی و عقب نشینی دشمنان از مواضع و ادعاهای خود بوده است و حضور در انتخابات نیز پیامی بسیار محکم در تقویت بنیه انقلاب اسلامی و ناامید سازی دشمنان دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان از عموم مردم شریف ایران درخواست نمود که با لبیک به پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی چون همیشه با حضوری حماسی دانتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا شرکت نموده و پشتیبانی قاطع خود را از نظام اسلامی و ایران سرافراز به رخ جهانیان بکشند.
 

پربیننده ترین خبرها