مشکل نا باروری بی سابقه در ژاپن!

مشکل نا باروری بی سابقه در ژاپن!
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 22:37

مشکل ناباروری و مشکلات ازدواج و روابط جنسی در ژاپن به بحرانی جدی در ان کشور تبدیل شده است.

العالم - گوناگون

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، آمار نشان می دهند در سال 2016 برای اولین بار از سال 1899 به بعد، کمتر از یک میلیون کودک در این کشور متولد شده اند.
مرکز ملی تحقیقات مسکن و تأمین اجتماعی ژاپن پیش بینی کرده است که تعداد جمعیت این کشور که در زمان حاضر 127 میلیون نفر است در سال 2065 به حدود 40 میلیون نفر کاهش پیدا کند.
آمارهای جدید حکایت از آن دارند که این روند کاهش جمعیت، راه حل سریعی ندارد و به سرعت قابل تغییر نیست.
این در حالی است که کارشناسان جمعیت تأکید کرده اند که کاهش تمایل و توان تشکیل خانواده در میان نسل جوان و نیز کاهش میانگین مهاجرت از جمله عوامل اصلی کاهش جمعیت در ژاپن است.
بر پایه تحقیقاتی که در سال 2016 توسط یک شرکت تحقیقات ژاپنی انجام شد، حدود 70 درصد از مردان ژاپنی مجرد هستند؛ همچنین 60 درصد از زنان ژاپنی نیز مجرد هستند و روابط جنسی ندارند. هر چند بیشتر آنها در نهایت گفته اند که مایل به ازدواج هستند.
"ماری برینتون"، جامعه شناس دانشگاه هاروارد می گوید: "از زمان پایان جنگ جهانی دوم فرهنگ کار در ژاپن به گونه ای شده است که کار بخش عمده ای از اوقات ژاپنی ها را به خود اختصاص داده و مجال چندانی برای فعالیت های اجتماعی نمی گذارد؛ با ورود زنان به بازار کار، این مشکل بزرگتر و پیچیده تر شد به طوری که تشکیل خانواده برای هر دو طرف دشوار شد".
به گزارش روزنامه "ژاپن تایمز" آمارهای جدید، اطلاعات و ارقام ناامیدکننده تری را نشان می دهند؛ از جمله اینکه تعداد جمعیت این کشور تا سال 2053 به کمتر از 100 میلیون نفر کاهش پیدا می کند. این امر برنامه دولت مرکزی این کشور را برای نگه داشتن تعداد جمعیت در سطح بالای 100 میلیون در سال 2060 با مشکل رو به رو می کند.
شایان ذکر است که برخی کشورها مثل آمریکا، دانمارک، چین و سنگاپور با همین مشکل رو به رو هستند و میانگین زاد و ولد در این کشورها به ترتیب، 1.87، 1.73، 1.6، 0.81 است؛ اما اوضاع ژاپن وخیم تر است.
208

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها