حضور پرشور ایرانیان مقیم لندن در انتخابات ریاست جمهوری + عکس

حضور پرشور ایرانیان مقیم لندن در انتخابات ریاست جمهوری + عکس
جمعه 29 ارديبهشت 1396 - 18:43

هموطنان ایرانی در لندن با حضور در صف‌های طولانی آرای خود را به صندوق‌های اخذ رای در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ریختند.

العالم- ایران

 ایرانیان مقیم انگلیس همراه با ایرانیان داخل و خارج از کشور در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. ایرانیان در لندن با حضور در صف‌های طولانی آرای خود را به صندوق‌های اخذ رای در بخش کنسولی سفارت ایران ریختند.

مجموعا 12 صندوق در 11 شعبه رأی در کشور انگلستان مستقر است که از این تعداد 6 صندوق در پنج شعبه در مناطق مختلف شهر لندن (شامل دو صندوق در محل بخش کنسولی سفارت) و 6 صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف آرای ایرانیان مقیم این کشور را اخذ می‌کنند.

ساختمان کنسولی سفارت ایران در لندن (دو صندوق)، مدرسه جمهوری اسلامی در شهر لندن، مرکز اسلامی انگلیس در شهر لندن، مجمع جهانی اسلامی در شهر لندن، منطقه ایلینگ لندن، مرکز اسلامی منچستر، مرکز اسلامی بیرمنگام، مرکز اسلامی نیوکاسل، مرکز اسلامی الهدی گلاسکو، مرکز اسلامی لیدز و کاردیف محل استقرار این صندوق‌ها هستند.

 

حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن پیش از این اعلام کرده بود که انتخاب این شهرها بر اساس پراکندگی جمعیتی هموطنان ایرانی در نظر گرفته شده‌اند، ضمن اینکه این شهرها در موقعیت‌هایی قرار دارند که ایرانیان مقیم شهرهای دیگر انگلیس نیز می‌توانند با یک سفر کوتاه خود را برای رأی دادن به این شهرها برسانند.

بعیدی‌نژاد خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم با کشور میزبان نیز برای برگزاری سالم و امن انتخابات ریاست جمهوری در انگلیس انجام گرفته است.

این دور از انتخابات در 102 کشور و 310 شعبه اخذ رای در خارج از کشور برگزار می‌شود که از این میان در 26 کشور اروپایی و در 61 شعبه اخذ رای این انتخابات در حال برگزاری است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها