کارشکنی در ژنو ... این سه نفر مذاکرات سوریه را مختل کرده‌اند

کارشکنی در ژنو ... این سه نفر مذاکرات سوریه را مختل کرده‌اند
جمعه 29 ارديبهشت 1396 - 19:05

یک منبع وابسته به هیات عالی مذاکرات (تریبون ریاض) درژنو گفت که سه نفر از شخصیت های این هیات، نقشی کارشکنانه دارند وخواهان پیشرفت در گفتگوها نیستند.

العالم - سوریه

به گزارش خبرنگار روسیا الیوم در ژنو به نقل از منبع یاد شده، این سه نفر، رياض حجاب، محمد علوش و ابواسامه الجولانی هستند.
وی افزود اختلافات میان اعضای هیات عالی مذاکرات (مخالفان تحت حمایت ریاض) به قوت خود باقی است و رایزنی ها برای پشت سرگذاشتن این اختلافات همچنان ادامه دارد؛ زیرا سه فرد یاد شده، با تشکیل هیاتی یکپارچه از معارضان ازطریق ادغام تریبون های قاهره ومسکو مخالفند.
منبع یاد شده پیشتر اعلام کرده بود که اعضای تریبون ریاض به دلایل بسیار با هم اختلاف نظر دارند که مهم ترین آن، این است که این هیات از سوی سه شخصیت یاد شده اداره می شود ونقش بقیه اعضا تشریفاتی است.
وی همچنین با اشاره به وجود اختلافاتی درباره امکان ادغام هیات های تریبون قاهره ومسکو برای تشکیل هیات یکپارچه از معارضان گفت که این ایده با اعتراض شدید مسئولان هیات عالی مذاکرات مواجه شد.
محمد علوش وابواسامه الجولانی به نمایندگی از گروه های مسلح شرکت کننده در مذاکرات آستانه درهیات معارضان حضور دارند.
ابواسامه الجولانی که نام حقیقی اش را فاش نمی کند، به همراه یاسر عبدالرحیم با اعتراض به نقش ایران در تضمین آتش بس در سوریه هنگام امضای یادداشت ویژِه ایجاد مناطق کاهش تنش درروز چهارم می جاری، توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.
نصر الحریری رئیس هیات عالی مذاکرات دیروز در نشست مطبوعاتی در ژنو گفته بود که با استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره موضوع انتقال سیاسی قدرت گفت و گو کرد.

نصرالحریری گفت که هیات مخالفان گزارش هایی را درباره اوضاع انسانی به دی میستورا ارائه کرده است که درآن بر موضوع زندانیان تمرکز کرده است.
وی افزود که هیات معارض، روز جمعه دو یادداشت را درباره نقش ایران درسوریه ونیزموضوع زندانیان به دی میستورا تحویل خواهد داد.
215

پربیننده ترین خبرها