اطلاعیه شورای نگهبان درباره قرائت آرای نامزدها

اطلاعیه شورای نگهبان درباره قرائت آرای نامزدها
جمعه 29 ارديبهشت 1396 - 19:20

اداره کل امور انتخابات شورای نگهبان در پاسخ به سوالات مکرر استان ها در اطلاعیه ای درباره قرائت برخی آراء نامزد های ریاست جمهوری نکاتی متذکر شد.

العالم - ایران

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:‌
1- اگر در برگ رأی نام یا نام خانوادگی نامزد انتخابات غلط املایی داشته باشد، ولی همچنان بتوان آن را به نام نامزد خواند، برگ رأی صحیح بوده و بنام نامزد مربوطه خوانده می شود. بطور مثال: روحانی به نام آقای حسن روحانی، میرسلیم به نام آقای سیدمصطفی آقامیرسلیم، رئیسی به نام آقای سیدابراهیم رئیس الساداتی و هاشمی طباء به نام آقای سیدمصطفی هاشمی طباء خوانده می شود.
2- در صورتی که برگ رأی فقط نام نامزد از قبیل حسن، ابراهیم(سیدابراهیم) و مصطفی(سیدمصطفی) نوشته شده باشد، صحیح بوده و به نام نامزد مربوطه خوانده می شود.
3- در صورتی که برگ رأی فقط مصطفی یا سیدمصطفی نوشته شده باشد، به تناسب آراء فرد در شعبه به نام آقایان آقامیرسلیم و هاشمی طباء خوانده می شود.
4- در صورتی که برگ رأی یکی از عناوین ذیل به تنهایی نوشته شده باشد به نام سیدابراهیم رئیس الساداتی خوانده می شود رئیس السادات - رییس السادات - رئیسی - رییسی - رییس - سادات - ساداتی مراتب جهت اطلاع رسانی فوری به ناظرین شعب اخذ رأی حضورتان ارسال می شود .

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها