مسئول روس:

واشنگتن برای حمله به دمشق و سرنگونی اسد آماده شده است

واشنگتن برای حمله به دمشق و سرنگونی اسد آماده شده است
جمعه 19 خرداد 1396 - 17:44

نماینده مجلس فدراتیو روسیه که در گذشته عضو سازمان اطلاعات این کشور بوده است، گفت اطلاعاتی دارد که نشان می دهد واشنگتن آماده عملیاتی گسترده برای سرنگون ساختن بشار اسد رییس جمهور سوریه است.

العالم سوریه

به گزارش روسیا الیوم، ایگور موروزف افزود که این طرح از گذشته مطرح بوده و هدف آن به قدرت رساندن نیروهای هوادار کاخ سفید در دمشق است.
وی ادامه داد آمریکا تلاش دارد با استفاده از نیروی نظامی و حمله به دمشق جهت سرنگونی اسد، قدرت را به نیروهای هم پیمان خود در سوریه واگذار کند.  
موروزوف تصریح کرد که واشنگتن به تلاش برنامه ریزی شده اش برای ایجاد بی ثباتی در سوریه و خنثی کردن توافقات آشتی در گفت و گوهای ژنو و آستانه ادامه می دهد، امری که نشانه آن حملات ارتش آمریکا به سوریه پس از هر بار پیشرفت در روند صلح می باشد.  
وی خاطر نشان کرد که آمریکاییان اهداف خود را در سوریه مشخص کرده اند. این اهداف در حملات آنان به خاک سوریه مشخث شده است. حمله آتی آنان بسیار شدید خواهد بود و پس از آن عملیات حمله به دمشق آغاز خواهد شد.
موروزوف یادآوری کرد که نیروهای زمینی طرف های مختلف به ویژه آمریکا در خاک اردن مستقر شده اند تا نیروهای معارض مسلح سوری را برای شرکت دادن آنان در این عملیات، بسیج کنند.     
وی گفت که آمریکا این بار برای اجرای طرحی در سوریه آماده می شود که شامل حمله زمینی همزمان با حملات هوایی به اراضی سوریه است. 
206
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها