روزنامه ترکیه‌ای:

"اسرائيل" فهرست تروريست‌ها در قطر را تهيه كرده است

يکشنبه 21 خرداد 1396 - 12:30

روزنامه تركيه اي "يني آكيت" در گزارشي نوشت فهرست افراد و نهادهاي تروريستي قطر كه از سوي عربستان، امارات، بحرين و مصر اعلام شده است توسط رژيم صهيونيستي تهي شده است.

العالم - ترکیه
يني آكيت نوشت: كشورهاي مذكور، با اعلام فهرست افراد و گروههاي تروريستي كه شامل شيخ يوسف قرضاوي مفتي مصري الاصل قطر نيز مي باشد گام ديگري در راستاي افزايش تنش با قطر، برداشتند.
اين روزنامه خاطرنشان كرد: اين سه كشور حاشيه خليج فارس - كه مطيع آمريكا هستند 59 شخصيت از جمله شيخ يوسف قرضاوي را در فهرست افراد و گروههاي تروريستي قرار داده اند و فهرست مذكور توسط رژيم صهيونيستي تهيه و در اختيار مصر قرار داده شده است تا دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا، ملك سلمان بن عبدالعزيز پادشاه عربستان و عبدالفتاح السيسي رئيس جمهور مصر، نسخه نهايي آن را تعيين كنند.
به نوشته "يني آكيت" در بيانيه مشترك مصر، عربستان، بحرين و امارات نام 59 شخصيت و 12 مؤسسه خيريه مورد حمايت قطر به عنوان افراد و نهادهاي تروريستي ذكر و آنها به ارتباط با تروريسم متهم شده اند. همچنين در فهرست اعلام شده از سوي خبرگزاري رسمي عربستان، شخصيت هاي آكادميك، سياستمداران و علمايي كه به داشتن ديدگاههاي انتقادي مشهور هستند و در صدر آنها يوسف قرضاوي قرار گرفته است.
اين روزنامه تركيه اي در ادامه بدون ارائه مدركي خاطرنشان كرده است تهيه بخش زيادي از اين فهرست توسط دستگاه اطلاعاتي مصر، اعلام اسامي از سوي اسرائيل به مصر، نشان دهنده آن است كه فهرست مذكور، شامگاه روزي كه ترامپ و ملك سلمان و السيسي دستشان را روي گوي درخشان گذاشته بودند نهايي شده است.
216

پربیننده ترین خبرها