توافق سناتورها برای گنجاندن تحریم‌های روسیه در طرح ایران

توافق سناتورها برای گنجاندن تحریم‌های روسیه در طرح ایران
سه شنبه 23 خرداد 1396 - 08:42

سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه درباره گنجاندن تحریم‌های روسیه در طرح تحریم ایران به توافق رسیدند.

العالم - آمریکا

به نقل از رویترز؛ سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه در آخرین ساعات روز دوشنبه به توافق رسیدند یک بسته تحریمی را بر ضد روسیه و به ادعای دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روابط مسکو با اعضای تیم دونالد ترامپ تصویب کنند.
اعضای ارشد دو کمیته بانکداری و روابط خارجی سنا این توافق را اعلام کردند. بر این اساس، اگر رئیس‌جمهور آمریکا بخواهد تحریم‌های کنونی روسیه را کاهش دهد و یا آن‌ها را حذف کند، باید از سنا مجوز بگیرد. همچنین بر اساس طرح جدید، تحریم‌های کنونی بر ضد روسیه و تعدادی از شهروندان این کشور که به ادعای سناتورها به فساد متهم شده اند، حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند و سلاح در اختیار دولت بشار اسد قرار می‌دهند تشدید می‌شود. بخشی از این طرح نیز به تشدید تحریم‌ها بر ضد افرادی که به گفته سناتورها به نمایندگی از روسیه به اقدامات هکری می‌پردازند اختصاص دارد.
قرار است این تحریم‌ها به طرح تحریم ایران که هم‌اکنون در سنا در حال بررسی است افزوده شود. انتظار می‌رود رأی‌گیری مقدماتی درباره بسته تحریمی روسیه روز چهارشنبه در سنا انجام شود.
بر اساس طرح سناتورها، بخش‌های مختلف اقتصاد روسیه نظیر استخراج معادن، کشتی‌رانی و زیرساخت‌های ریلی این کشور در معرض اِعمال تحریم‌های جدید قرار خواهند گرفت.

پربیننده ترین خبرها