اظهارنظر آمریکا دربارۀ «مرگ البغدادی» در حملات روسیه

اظهارنظر آمریکا دربارۀ «مرگ البغدادی» در حملات روسیه
جمعه 26 خرداد 1396 - 18:48

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا و یک مقام مسئول در کاخ سفید، اعلام کردند که دولت آمریکا نمی‌تواند مرگ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده داعش در حملات روسیه را تأیید کند.

العالم - آمریکا

«جف دیویس»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه گفت که این وزارتخانه نمی‌تواند مرگ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده داعش را تأیید کند. به گزارش «صدای آمریکا»، «دیویس» گفت شواهدی در تأیید بیانیه وزارت دفاع روسیه مبنی بر کشته شدن سرکرده گروه تروریستی داعش وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد یک مقام مسئول در کاخ سفید روز جمعه گفته است دولت آمریکا هیچ اطلاعاتی در اختیار ندارد که گزارش وزارت دفاع روسیه دربارۀ مرگ احتمالی البغدادی را در حملات ماه گذشته به رقه، تأیید کند.

اظهارات سخنگوی پنتاگون ساعاتی بعد از بیانیه وزارت دفاع روسیه منتشر می‌شود که ادعا کرده بود «ابوبکر البغدادی» احتمالا در یکی از حملات هوایی این کشور در شهر «رقه» سوریه کشته شده است.

قبل از این سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا هم مدعی شده بود که نمی‌تواند کشته شدن سرکرده داعش را تأیید کند. شماری از مسئولان عراقی نیز در گفتگو با رویترز دربارۀ گزارش وزارت دفاع روسیه ابراز تردید کرده اند.

البته سرگی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه، نیز اعلام کرده بود کشورش نمی تواند صد درصد کشته شدن البغدادی را تأیید کند.

پربیننده ترین خبرها