رييس انجمن مطالعات راهبردي عراق :

همگرایی ایران و عراق عامل ثبات در منطقه

همگرایی ایران و عراق عامل ثبات در منطقه
چهارشنبه 15 تير 1390 - 16:58

رييس انجمن مطالعات راهبردي عراق گفت : همگرايي ايران و عراق عامل مهمي در برقراري ثبات منطقه به شمار مي رود.

واثق الهاشمي روز چهارشنبه در گفتگو با شبکه خبري العالم ضمن مهم ارزیابی کردن سفر محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران به عراق اظهار داشت : هماهنگي ميان اين دو کشور به افزايش قدرت هماهنگي ميان کشورهاي خاورميانه مي انجامد تا امکان عبور از مرحله توفان زده کنوني منطقه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه پس از سقوط رژيم صدام، عراق سياستي باز در برقراري روابط با همسايگانش در پيش گرفت ، افزود  : چنين ديدارها و سفرهايي براي عراق از اهميت ويژه اي برخوردار است ؛ زيرا اين کشور در وضعیتي استثنايي و دشوار به سر مي برد و ايران مي تواند عراق را در پشت سر گذاشتن مشکلات اين مرحله ياري کند.

الهاشمی گفت : سفر رحيمي بازتابي مثبت بر روابط دو کشور و از سوی دیگر بر وضعیت عراق خواهد داشت. همچنین در وضع کنوني که منطقه شاهد تحولاتي شتابزده است، نياز به هماهنگي و پيگيري بيش از پيش محسوس است.

رييس انجمن مطالعات راهبردي عراق با بيان اينکه ديدارهاي متقابل مسوولان دو کشور به توسعه روابط ميان ملت هاي مي انجامد، خاطر نشان کرد : اين سفرها بسترساز روابطي جديد و مستحکم خواهد شد که بر اساس احترام متقابل و عدم دخالت دو کشور در امور داخلي يکديگر استوار است.

الهاشمي گفت : ایران و عراق دو بازيگر اساسي منطقه به شمار مي روند.

پربیننده ترین خبرها