یک کارشناس نظامی لبنانی :

آمادگی دفاعی ایران عاملی بازدارنده در منطقه

آمادگی دفاعی ایران عاملی بازدارنده در منطقه
چهارشنبه 15 تير 1390 - 18:10

يک کارشناس نظامي لبناني تاکيد کرد : آمادگي دفاعي ايران، عاملي بازدارنده در برابر تهديدهاي آمريکا و رژيم صهيونيستي در منطقه است.

محمد خواجه چهارشنبه شب در گفتگو با شبکه خبري العالم اظهار داشت : رزمايش پيامبر اعظم 6 از نظر راهبردي، نمايانگر قدرت بازدارندگي ايران است که به طور کلي بر پايه سامانه موشکي استوار است.

وی گفت : اين آمادگی نشان مي دهد که ديدگاه و راهبرد دفاعي ايران بر اساس انتظار وقوع هرگونه جنگ از سوي آمريکا و رژیم صهیونیستی است.

اين کارشناس امور نظامي و راهبردي تاکيد کرد : از آن جا که جمهوري اسلامي ايران فاقد تسليحات هوايي و دريايي مشابه برخي از کشورها است، راهبردي زيرکانه اتخاذ کرده و از زمان پيروزي انقلاب اسلامي محور برنامه هاي دفاعي خود را بر اساس ساخت موشک هاي ضد تسليحات هوايي و دريايي استوار کرده است تا بتواند با آن ها مقابله کند. موشک هاي بالستيک،نیرویی بازدارنده قدرتمند در برابر تحرکات هوايي آمريکا و رژیم صهیونیستی به شمار مي روند.

وي افزود : ناظراني که تلاش هاي ايران را در زمينه نظامي زير نظر دارند، مي دانند که ايران با برگزاري ده ها رزمايش و  آزمايش هاي گوناگون در عرصه هاي مختلف، اين کشور را در مرحله ای قرار داد که بتواند علاوه بر دفاع از خود قادر به دفاع از گستره راهبردي خود نيز باشد.

خواجه خاطر نشان کرد : ايران به حدي از توانمندي رسيده است که اگر جنگي عليه اين کشور درگيرد، مي تواند تا مسافت 1300 کيلومتري و عمق رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد، در عين حال حرکت ناوهاي آمريکايي را در درياها تهديد کند. اين توانمندي فراتر از حد مطلوب است که نشان مي دهد توانمندي ايران به عنصري بازدارنده در مقابل دشمنان اعم از آمريکا يا رژیم صهیونیستی تبديل شده است.

وي افزود : توانمندي ايران به هيچ وجه در اين حد متوقف نخواهد شد؛ زيرا نيروهاي ايراني در حال پيشرفت و توسعه مداوم توانمندي هاي جنگي خود هستند چه در سطح نيروهاي انساني و چه در عرصه تسليحاتي.

رزمايش پيامبر اکرم 6 نشان داد که آمادگي ها همچنان ادامه دارد. در اين ميان رزمايش هاي ديگر ايران نيز از ويژگي خاص خود برخوردار است و هر يک در زمينه اي از زمينه هاي مختلف نيروي انساني و تسليحاتي بالنده است.

اين کارشناس امور راهبردي ، آمريکا و رژيم صهيونيستي را دارنده صفت طبيعي دشمني و ماجراجويي توصيف کرد و گفت : اين مساله سبب مي شود که هر لحظه انتظار حمله از آنان محتمل باشد و ممکن است دست به ماجراجويي ناکامي عليه ايران داشته باشند.

وي افزود : دشمن به خوبي مي داند که هرگونه ماجراجويي ضد ايران ، هزينه اي گزاف خواهد داشت و  آتش ايران را به نواحي متعدد خواهد رساند.

کارشناس امور نظامي و راهبردي در ادامه توضيح داد که راهبرد دفاعي ايران بر محوري مشخص استوار نيست، بلکه بر اساس مجموعه اي از محورها است که فضاي راهبردي نيروهاي آمريکايي در خاورميانه و رژیم صهیونیستی را در تيررس قرار مي دهد و اين عامل بازدارنده ای قوی به شمار مي آيد.

وي راهبرد دفاعي ايران را عامل برقراري ثبات دانست و تاکيد کرد که کليد جنگ افروزي در منطقه در دست ايران نيست.زيرا چنين سياستي در دستور کار ايران قرار ندارد. آن که در منطقه خاورميانه جنگ افروزي مي کند آمريکا است و اين مساله بارها در عراق ، افغانستان ، لبنان و فلسطين ثابت شده است.

محمد خواجه در پايان گفت : هر قدر توانمندي دفاعي ايران و هم پيمانانش افزايش يابد اين عامل، دهان ياوه گويان رژیم صهیونیستی و آمريکايي را خواهد بست. زيرا آن ها مي دانند هرگونه قمار در اين زمينه هزينه اي غيرقابل تصور براي منافع خود و همپیمانانشان در منطقه خواهد داشت.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها