جنگنده‌های آمریکا از ترس روسیه، تغییر مسیر دادند

جنگنده‌های آمریکا از ترس روسیه، تغییر مسیر دادند
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 09:59

«جف دیویس» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تغییر مسیر جنگنده های آمریکایی در سوریه را تأیید کرد و علت این کار را «دوری از تهدیدهای شناخته شده در میدان نبرد» اعلام کرد.

العالم - آمریکا

ساعتی پس از لغو توافق پرهیز از برخورد هوایی میان روسیه و آمریکا از جانب مسکو، آمریکایی‌ها اعلام کردند که برای «دور ماندن از تهدیدات مشخص» مسیر جنگنده‌های خود را در آسمان سوریه تغییر داده است ولی بهرحال از خود دفاع می‌کنند.

روسیه امروز با لغو توافق امنیت پروازی با آمریکایی‌ها، اعلام کرده بود که پرنده‌های بدون مجوز را هدف قرار می‌دهد.

یک فروند اف-18 آمریکایی دیروز عصر یک جنگنده ارتش سوریه را که از عملیات علیه داعش بازمی‌گشت، هدف قرار داده بود.

دیویس البته علاوه بر سخن گفتن از اقدامات احتیاطی، روی تهدیدآمیز سکه را هم نشان داد و گفت که خلبانان آمریکایی در صورت تهدید از جانب خلبانان روسیه، از خود دفاع خواهند کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز گفته بود: «هر وسیله پرنده‌ای اعم از هواپیماها و پهبادهای ائتلاف بین‌المللی که در مناطق عملیاتی غرب فرات دیده شود، از سوی جنگنده‌ها و پدافند هوایی زمین‌پایه ارتش روسیه به عنوان هدف، تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.»

سخنگوی پنتاگون در واکنش به این بخش از سخنان همتای روسی گفت: «ما از بیانیه روس‌ها اطلاع داریم ولی در سوریه دنبال درگیری با کیس غیر از داعش نیستیم؛ با این حال در صورت مواجهه با تهدید، برای دفاع از خود و شرکایمان به خود تردید راه نخواهیم داد.»

 

خبرگزاری فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها