جزئیات تلفات داعش در حملۀ موشکی سپاه + اسامی

جزئیات تلفات داعش در حملۀ موشکی سپاه + اسامی
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 17:09

در پی حملات موشکی دور روز پیش سپاه به مقرهای گروه تروریستی داعش در شرق سوریه، جزئیاتی از تلفات این گروه تروریستی منتشر شده است.

العالم- ایران

به گزارش منابع آگاه، حملات موشکی سپاه به مقرهای گروه تروریستی داعش در سوریه تلفات سنگینی را بر این گروه تروریستی تحمیل کرده است که به شرح زیر می باشد:

1- انبار مرکزی سلاح و مهمات اصلی داعش در شمال شهر دیرالزور واقع در منطقه عیاش معروف به "مستودعات عیاش " که یک مرکز نظامی سابق ارتش سوریه می باشد،به شکل دقیق مورد هدف قرارگرفت و کاملا منهدم گردید. در این مکان علاوه بر انهدام سلاح ومهمات داعش، تعداد 4 دستگاه تانک و پی ام پی ،دودستگاه خودروی انتحاری و تعداد زیادی موشک های دوربرد منهدم گردید.
هم چنین برابر اطلاعات واصله، تعداد 6 نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیده و 10 نفر نیز مجروح گردیدند.
لازم به ذکر است، صدای شدید انفجار در تمام  مناطق شهر دیرالزور و ریف آن شنیده شده است.
2 – مرکز فرماندهی و عملیات داعش در شرق دیر الزور واقع در منطقه "الموحسن" که یکی از مراکز مهم و حساس داعش در منطقه می باشد مورد هدف قرار گرفت و تعداد بیش از 15 نفر از عناصر داعش با ملیت های قزاقستانی، سعودی و افغانی به هلاکت رسیدند از جمله یکی از فرماندهان مهم داعش بنام "سعد القصیبی" ملقب به ابوسعد با ملیت سعودی نیز به درک واصل گردید.
شایان ذکر است، تمام عملیات های داعش بر علیه موقعیت های ارتش در فرودگاه دیرالزور از این نقطه فرماندهی می گردید.
3 – مقر تجمع داعش در شهر المیادین واقع در شرق دیرالزور یکی دیگر از نقاط مهم داعش بود که مورد اصابت موشک قرار گرفته که برابر اخبار واصله، تعداد 27 نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند و در میان به هلاکت رسیده ها 3 نفر از عناصر غیرسوری (لیبی) به نام های: "محمد الویسی ملقب به ابو عاصم" مسئول مالی ولایت الخیر (استان دیرالزور)، "عبدالقادر الفرافی ملقب به ابو حارث" از نزدیکان ابوعاصم و "یوسف بن محسن المبرو ملقب به ابوحیان الموحد" شناسایی گشتند و شمار دیگری نیز مجروح گردیدند.
4 – ساختمان بیمارستان نظامی و الشرعیات داعش جنب ساختمان پست و تلگراف شهر المیادین، دیگر نقطه ای بود که مورد هدف دقیق موشک قرار گرفته که ضمن انهدام سه دستگاه خودرو از نوع ون و آمبولانس، تعداد 17 نفر به هلاکت رسیده که اسامی تعدادی از آنها بشریح ذیل می باشد:             

1 – محمد مهدی الشیخاوی ملقب به ابوبکر مهاجر – اهل تونس
2 – فاخر فرح ملقب به ابوخوله – اهل تونس
3 – حمد ابراهیم رجب القلاع ملقب به ناصر الموحد ، از عناصر امن داعش
4 – عبدالخالق شاکر القلاع ، از عناصر امن داعش – اهل عراق
5 – اکرم رعد الخلیل ، از عناصر شرطه اسلامی – اهل عراق
6 – حنیین الصباح همسر اکرم رعد ، از عناصر شرطه اسلامی زنان
7 – الهنوف سعید الحمدان ، از عناصر شرطه اسلامی زنان
8 – نینوان ملقب به ابوزبیر – اهل چین
در این مکان همچنین شمار دیگری بشدت مجروح گردیدند.

پربیننده ترین خبرها