شمخانی: امنیت با دلارهای نفتی قابل خریداری نیست

شمخانی: امنیت با دلارهای نفتی قابل خریداری نیست
يکشنبه 11 تير 1396 - 11:51

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با تبریک آزادسازی موصل گفت: موفقیت جریان مقاومت در عراق و سوریه نشان داد که امنیت کالایی قابل خریداری با دلارهای نفتی نبوده و تنها با مجاهدت، فداکاری و اتکاء به ظرفیت‌های بومی حاصل می‌شود.

العالم- ایران

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاحیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در مشهد گفت: راهبرد «هر مستضعف مظلوم یک رسانه» باید سرلوحه فعالیت رسانه‌های مستقل جهان در مسیر آگاه‌سازی افکار عمومی قرار بگیرد.

شمخانی با اشاره به شکل گیری تحول ماهوی در مفهوم و کارکرد رسانه‌ها و تفوق نقش و تاثیر‌گذاری شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی بر رسانه‌های سنتی اظهار داشت: بسترسازی برای ایفای نقش فعال شهروندان خبرنگار و توسعه جغرافیایی، جنسیتی، مذهبی و سیاسی مخاطبین و همکاران بر محور آزادیخواهی و ظلم ستیزی، زمینه افزایش بهره‌وری در کارکرد رسانه‌های مستقل و کاهش هزینه‌های غیر ضرور را فراهم خواهد کرد.

وی قدرت سازی در خدمت اهداف جهان اسلام، آگاه سازی افکار عمومی جهانی نسبت به واقعیت‌های دین حنیف اسلام و مقابله موثر با عملیات روانی علیه محور مقاومت را به عنوان کار ویژه فعالیت رسانه‌های کشورهای اسلامی مورد تاکید قرار داد و افزود: شناسایی ظرفیت‌ها و جهت دهی هدفمند به آیین‌های تقویمی چون حج، اربعین و مناسبت‌های مشترک بین مذاهب اسلامی از ضرورت‌هایی است که می‌تواند جهانیان را با ارزش‌های انسانی و جهان شمول دین اسلام آشنا کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت تبیین اهداف انقلاب اسلامی در فضایی که نظام سلطه بر ایجاد فتنه‌های مذهبی در جهان اسلام متمرکز شده است، اظهار داشت: همه مذاهب و حکومت‌های اسلامی در مسیر تحقق اهداف حق طلبانه باید انقلاب اسلامی را مدافع و پشتیبان خود دانسته و جمهوری اسلامی ایران را متحد راهبردی خود ببینند.

نماینده مقام معظم رهبری عنوان کرد: بایستی از هرگونه افراط گری مذهبی در رسانه‌ها و نزاع‌هایی که صرفا منافع سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و نظام سلطه را محقق می‌کنند پرهیز شود و ظرفیت‌های جهان اسلام به سمت امور اصلی و اولویت‌هایی همچون رشد اقتصادی، قدرت یافتن در معادلات جهانی و استقرار صلح و امنیت هدایت شود.

شمخانی با اشاره به افزایش پیچیدگی تحولات غرب آسیا و ضرورت تولید و انتشار مستمر اخبار و تحلیلی‌های واقع گرایانه گفت: تبدیل شدن باج خواهی‌های پنهان به رویه‌هایی آشکار و از بین رفتن قبح رابطه با رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین دشمن مسلمانان و کشورهای اسلامی حاصل کارکرد مشترک دیپلماسی و رسانه وابسته به جریان سرسپرده به بیگانگان در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی پیگیری سیاست خاورمیانه جدید از سوی آمریکا با زمینه سازی برای تجزیه کشورهای منطقه به بهانه‌های قومی، مذهبی و سیاسی را تقبیح کرد و با هشدار نسبت به اجتناب بازیگران سیاسی در قرار گرفتن در این دام خطرناک افزود: فرقی بین دولت‌های دموکرات و جمهوری خواه در پیگیری طرح خاورمیانه جدید که با هدف تضعیف ظرفیت‌های سیاسی و جغرافیایی و تسلط بیشتر بر منابع و سرمایه‌های منطقه انجام می‌شود، وجود ندارد.

شمخانی در ادامه ضمن تبریک آزادسازی شهر موصل به مرجعیت دینی، دولت و ملت عراق تصریح کرد: موفقیت خیره کننده جریان مقاومت در عراق و سوریه نشان داد که امنیت کالایی قابل خریداری با دلارهای نفتی نبوده تنها با مجاهدت و فداکاری و اتکاء به ظرفیت‌های بومی حاصل می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: حضورمستشاری ایران در عراق و سوریه در واقع به دلیل دفاع از محور مقامت و مقابله با عناصر تروریستی و تکفیری است که در جنگ نیابتی دشمنان، تبدیل به سیاهی لشکر آنان شده و خون مردم بیگناه را به زمین می‌ریزند.

علی شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران و اصحاب رسانه‌ها‌ی کشورهای اسلامی خواست که با گام برداشتن در مسیر گسترش فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی، ضمن تولید مدیای حلال زمینه استفاده مخاطبان خود از مدیای مباح را نیز فراهم کنند.

وی افزود: لازم است اتاق فکر و ستاد راهبری اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی به صورت مستمر و به هنگام رسانه‌های جهان اسلام را نسبت به اولویت‌های پیش رو آگاه کرده و اجازه ندهد موضوعات فرعی جانشین مسائل اصلی شود.

خبرگزاری فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها