جاسوسی و شنود ۳ میلیون مکالمه تلفنی در آمریکا

جاسوسی و شنود ۳ میلیون مکالمه تلفنی در آمریکا
يکشنبه 11 تير 1396 - 17:59

یک پایگاه خبری از دستور یکی از آژانس‌های دولتی آمریکا در ضبط و کنترل مخفیانه بیش از سه میلیون مکالمه و پیام تلفنی در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

العالم ـ آمریکا
پایگاه شبکه تلویزیونی «راشا تودی» در گزارشی با استناد به گزارش پایگاه «زی دی نت»، از استراق سمع و شنود مخفیانه مکالمات بیش از سه میلیون تماس تلفنی و جاسوسی از متن پیام های تلفنی بر اساس دستور صادر شده توسط مقامات آمریکایی در سال 2016 میلادی خبر داد.

این داده ها که با استناد به گزارش استراق سمع تلفنی 2016 توسط دادگاه های آمریکایی منتشر شده است، نشان می دهد که رد گیری این مکالمات تلفنی در بازه زمانی 2 ماهه و توسط یک آژانس دولتی در آمریکا که مشخصاتش اعلام نشده و پیرو دستور استراق سمعی که در اواخر سال 2015 میلادی صادر شده، صورت گرفته است.

بر این اساس، ضبط و کنترل سری  این مکالمات تلفنی در آمریکا با هدف تسهیل بازداشت 26 فرد مظنون به فعالیت های مرتبط با مواد مخدر در پنسیلوانیا عملی شده است و هزینه آن برای مالیات دهندگان آمریکایی 335.000 دلار برآورد شده است و نهایتا افرادی نیز در پی این عملیات بازداشت شده اند اما با این حال، هیچ کدام از افراد بازداشت شده محکوم و یا دادگاهی نشده اند زیرا این عملیات جاسوسی در ایجاد مدارک قانع کننده ناکام مانده است.

«آلبرت گیداری» مدیر بخش محرمانه مرکز اینترنت و جامعه دانشکده حقوق «استنفورد» بر این باور است که ناکارآمدی ضبط و کنترل مخفیانه مکالمات تلفنی به خوبی شناسایی شده است و مقامات آمریکایی ثروتی را صرف ردگیری 26 نفر و ضبط مکالمات 3 میلیون نفر دیگر کرده اند در  حالی که این عملیات ظاهرا نتیجه ای نداشته است.

راشاتودی نوشت که در حال حاضر، دولت فدرال آمریکا، ناحیه کلمبیا، جزایر ویرجین، پورتوریکو و 44 ایالت قانون ضبط و کنترل مخفیانه مکالمات تلفنی را در اختیار دارند.

پرهزینه ترین عملیات ضبط و کنترل مکالمات تلفنی سال 2016 توسط دولت فدرال و با هزینه 5 میلیون و 266 هزار و 558 دلار در کالیفرنیا انجام شده است.

تسنیم

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها