مهلت پاسخگویی قطر به درخواست تحریم کنندگان تمدید شد

مهلت پاسخگویی قطر به درخواست تحریم کنندگان تمدید شد
دوشنبه 12 تير 1396 - 05:46

کشورهای تحریم کننده قطر مهلت تعیین شده برای دریافت پاسخ دوحه به درخواست های سیزده گانه را 48 ساعت تمدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، خبرگزاری عربستان بامداد دوشنبه با انتشار متن بیانیه ای رسمی اعلام کرد که عربستان سعودی و سه کشور هم پیمان آن که قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده اند، به درخواست کویت پاسخ مثبت داده و مهلت پاسخگویی قطر به درخواست های خود را که یکشنبه شب پایان یافت، 48 ساعت تمدید کردند.

به دنبال بروز تنش در روابط عربستان سعودی، بحرین، مصر و امارات با قطر و قطع روابط دیپلماتیک با دوحه ، کویت به تلاش برای میانجیگری میان طرف های این بحران دست زده است.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر اعلام کرد که کشورش امروز(دوشنبه) پاسخ خود را به خواسته های کشورهای عربستان سعودی، بحرین، مصرو امارات، به امیر کویت تحویل می دهد.

پنجم ژوئن امسال عربستان، امارات، بحرین و مصر روابط دیپلماتیکشان را با قطر قطع و تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور به اتهام حمایت از تروریسم اعمال کردند.

این کشورها 10 روز پیش درفهرستی  13 بندی از قطر خواستند که ضمن بستن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور و تعطیلی شبکه الجزیره روابطش با ایران را قطع کند.

مهلت ۱۰ روزه کشورهای بایکوت کننده قطر برای اجرا خواسته‌های این کشورها شامگاه یکشنبه به پایان رسید.

وزیر امور خارجه قطر دیروز(یکشنبه) پس از دیدارش با همتای ایتالیایی خود گفت: همه خواسته‌هایی که کشورهای محاصره کننده قطر ارائه دادند با این هدف تدوین شده که از سوی دوحه رد شود.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، در کنفرانس مطبوعاتی در رم همچنین خواسته‌های کشورهای عربی از قطر را نقض حاکمیت قطر خواند.

وی افزود : هدف از خواسته‌های کشورهای عربی نقض حاکمیت قطر و قیمومیت بر آن است.

وی خاطر نشان کرد که تحریم قطر در مسیر تلاش‌ها برای بازسازی غزه خلل ایجاد می‌کند، اما مجازات‌ها علیه قطر هیچ تغییری در سیاست این کشور ایجاد نخواهد کرد و سیاست دوحه بر اساس اصول و ارزش ها تنظیم می شود و نه بر اساس بحران ها.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها