سوریه:آمریکا در انفجارهای اخیر دست دارد

سوریه:آمریکا در انفجارهای اخیر دست دارد
دوشنبه 12 تير 1396 - 09:46

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حملات تروریستی اخیر دمشق، به سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان نامه نگاری کرد.

العالم ـ سوریه
وزارت خارجه سوریه در دو نامه خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت تاکید کرد که حملات تروریستی که چندین منطقه در دمشق و درعا را هدف قرار داده است، ماهیت حملاتی را که دولت آمریکا و مزدوران تروریست آن در منطقه به راه انداخته‌اند، آشکار می‌کند.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که جامعه جهانی باید در نبرد علیه تروریسم و محاکمه کشورها و طرف‌هایی که اخیرا دست آن‌ها در حمایت از تروریسم رو شده است، متحد شود.

در این دو نامه همچنین آمده است: گروه‌های تروریستی صبح یکشنبه اقدامات تروریستی جدیدی در دمشق انجام دادند که در پی آن 20 تن کشته و ده‌ها زن و کودک بیگناه زخمی شدند. همچنین گروه‌های تروریستی که برخی کشورها آن‌ها را میانه رو می‌دانند، روز گذشته محلات دمشق را هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای خود قرار دادند.

وزارت خارجه سوریه افزود: محلات شهر درعا از جمله محله الکاشف نیز طی روزهای گذشته شاهد ده‌ها حملات تروریستی بود که از سوی گروه‌های تروریستی برخوردار از حمایت‌های آمریکا، انگلیس و اردن انجام شد و در پی آن حدود 40 تن که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند، کشته و بیش از 100 تن از شهروندان بی‌دفاع نیز زخمی شدند. همچنین خساراتی مالی به املاک عمومی و خصوصی و منازل مسکونی وارد شد.

این وزارتخانه در پایان افزود: ما از عدم محکوم کردن این اقدامات تروریستی از سوی کشورهایی که مدعی حمایت از مردم سوریه هستند از جمله دفتر استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه تعجب نمی‌کنیم.

تسنیم
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها