هشدار فائو دربارۀ خطر گرسنگی درجهان

هشدار فائو دربارۀ خطر گرسنگی درجهان
سه شنبه 13 تير 1396 - 11:23

مدیرکل سازمان خواربار وکشاورزی ملل متحد (فائو) درباره شیوع مجدد خطر گرسنگی درجهان هشدار داد.

العالم اروپا
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، «خوزه گرازیانو داسیلوا» مدیر کل فائو گفت خطر گرسنگی درجهان که چند سالی بود، کاهش یافته بود، بار دیگردرنتیجه جنگ و درگیری ها و تغییرات آب و هوایی ظاهر شده است.
به گزارش پایگاه شبکه خبری روسیا الیوم، دا سيلوا درنشستی مطبوعاتی در رم پایتخت ایتالیا گفت: اطلاعات اولیه در سال جاری نشان می دهد تعداد افرادی که از سوء تغذیه رنج می برند، بار دیگر رو به افزایش یافته است.
وی افزود : آمارهای نهایی در ماه سپتامبر آینده در دسترس خواهد بود.
مدیر کل فائو همچنین هشدار داد که کاهش مبارزه با گرسنگی در سال جاری، غافلگیر کننده و ناگهانی نبوده است، چرا که حدود بیست میلیون نفر، به علت اقدامات خشونت بابر وخشکی درسودان جنوبی، نیجریه و سومالی و یمن وجود دارند.
گرازيانو افزود: 19 کشور جهان با بحران های مزمن روبرو هستند، به گونه ای که ساکنان آن نه تنها از پیامدهای درگیری های مسلحانه و دیگر اقدامات خشونت بار رنج می برند، بلکه با مشکلات دیگری مانند خشکی یا سیل های ناشی از پدیده گرمایش جهانی روبروهستند.
به گفته وی، طبق اعلام فائو، تعداد کسانی که از سوء تغذیه رنج می برند، در فاصله سال های 2014-2016 درمقایسه با سال های 1990 تا 1992 به میزان 21 درصد یعنی حدود 795 میلیون نفر کاهش یافته است.


215

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها