کشوری که رکورددار تعطیلات تابستانی مدارس است

کشوری که رکورددار تعطیلات تابستانی مدارس است
پنج‌شنبه 15 تير 1396 - 04:49

دانش آموزان ایتالیایی با 13 هفته تعطیلی، طولانی‌ترین تعطیلات تابستانی را در بین کشورهای اروپایی دارند و پس از آن، کشورهای یونان و پرتغال با 12 هفته در رتبه دوم قرار می‌گیرند.

 العالم - اروپا

 تعطیلات تابستانی در اکثر کشورهای جهان مرسوم است و دانش‌‌آموزان و دانشجویان پس از گذراندن چندین ماه تحصیلی، مدتی را برای استراحت از درس و مدرسه فارغ می‌شوند.

تعطیلات در کشورهای اروپایی یکسان نیست و هر کشوری بنا به شرایط خود مقدار تعطیلات را تعیین می‌کند. دانش‌آموزان فرانسوی بین هشتم ژوئیه تا چهارم سپتامبر به تعطیلات تابستانی می‌روند و دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی در بیشتر کشورهای شرق اروپا دوران تعطیلات تابستانی را  سه ماهه تجربه می‌کنند.

در انگلیس میانگین هفته‌هایی که دانش‌آموزان به تعطیلات می‌روند بین 6 تا 9 هفته است؛ تعطیلات مدارس در اسکاتلند و ایرلند شمالی بین 8 و 9 هفته و در انگلیس و ولز کمتر از 7 هفته است.

طبق داده‌های جدید توسط کمیسیون اروپا، بچه‌های ابتدایی و متوسطه در جنوب اروپا تمایل دارند تابستان طولانی‌تر از انگلیس داشته باشند.

بچه‌های ایتالیایی با 13 هفته تعطیلی، طولانی‌ترین تعطیلات تابستانی را در بین کشورهای اروپایی دارند و پس از آن کشورهای یونان و پرتغال با 12 هفته در رتبه دوم قرار می‌گیرند.

دانش‌‌‌آموزان کشورهای فنلاند و اسپانیا، 11 هفته را در تعطیلات تابستانی سپری می‌کنند و دانش‌آموزان سوئدی نیز 10 هفته تعطیل هستند.

دانش‌آموزان دانمارکی، آلمانی و هلندی با 6 هفته تعطیلی، کمترین تعطیلات تابستانی را دارند و به این موضوع معترض هستند.

 

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها