داعش "آرشیو آبی" را در تلعفر آتش زد

داعش
شنبه 17 تير 1396 - 22:43

یک منبع عراقی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش، بزرگترین آرشیو اسناد و اطلاعات خود را موسوم به "آرشیو آبی داعش"، در مرکز تلعفر در استان نینوا به آتش کشید.

العالم - عراق

به گزارش شبکه سومریه نیوز به نقل از این منبع، گروه تروریستی داعش اقدام به آتش زدن بزرگترین آرشیو اصلی خود در مرکز تلعفر واقع در غرب نینوا کرد. این آرشیو در برگیرنده دفاتر مربوط به حسابها و اقدام های قضایی و امنیتی این گروه تروریستی بوده است.
وی در ادامه افزود: جلد این آرشیو پر حجم آبی است و این دفاتر با استفاده از کامیون های بزرگ منتقل شده است. بعد از آنکه عملیات آزاد سازی موصل آغاز شد داعش بخش زیادی از آرشیو خود را آتش زد اما این بار این گروه تروریستی بخش بسیار زیادی از آرشیو مذکور را تحت تدابیر امنیتی شدید نابود کرد.
منبع مذکور تاکید کرد: داعش فرماندهان عرب و خارجی خود را در مناطق تحت کنترل خود در تلعفر اسکان داده و ده ها خانواده محلی را با تهدید سلاح به اطراف منتقل کرد.
تلعفر درزمان حاضر یکی از مهمترین پایگاه های گروه تروریستی داعش به شمار می آید.
تلعفر یکی از شهرهای بزرگ در استان نینوا به شمار می آید که در  جولای 2014 به دست گروهک تروریستی داعش سقوط کرد. در حال حاضر تلعفر مهمترین پایگاه داعش است و در حالیکه نیروهای عراقی خود را برای بازپس گیری آن از اشغال داعش آماده می کنند.
221

پربیننده ترین خبرها