الوفاق:

مردم بحرين خواستار دولتی منتخب هستند

مردم بحرين خواستار دولتی منتخب هستند
سه شنبه 21 تير 1390 - 15:51

نماينده فراکسيون مستعفي وفاق در مجلس بحرين تاکيد کرد که درخواست تشکيل دولت منتخب (کابينه انتخابي) خواسته اي مردمي است که از چند دهه پيش بحريني ها همواره آن را مطرح کرده اند.

" هادي موسوي" سه شنبه در گفت و گو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: تشکيل چنين کابينه اي نشانه اي مثبت درباره شکل گيري اصلاحات واقعي در کشور و تضمين کننده اجراي عدالت و خواسته هاي مردم خواهد بود.

وي افزود: کابينه منتخب با ساختار جامعه بحريني و سطح علمي و فرهنگي اين جامعه همخواني دارد.

نماينده فراکسيون مستعفي وفاق در مجلس بحرين گفت: نسبت بي سوادان در بحرين تا چند دهه بسيار بالاتر از باسوادان بود اما اينک ملت بحرين جهشي بلند را به ثبت رسانده است به طوري که ميانگين تحصيل کرده ها ، فرهنگيان، دانشگاهيان و متخصصان در زمينه هاي مختلف افزايش يافته است اما حکومت همچنان مردم را در تشکيل کابينه دخالت نمي دهد.

موسوي خاطر نشان کرد: در سايه کابينه منتخب امنيت و ثبات در کشور برقرار خواهد شد و اوضاع نابسامان کنوني رو به بهبودي خواهد گذاشت.

نماينده فراکسيون مستعفي وفاق در مجلس بحرين تاکيد کرد: اگر دولت انتخابي ملت نباشد ، چگونه مي توان آن را بازخواست کرد.

وي سپس با اشاره به حمله اخير به منزل شيخ حسين الديهي معاون دبيرکل جمعيت وفاق، گفت: اين حمله توسط افراد عادي صورت نگرفته است زيرا مهاجمان از گازهاي اشک آور جديد و گلوله هاي جنگي استفاده کرده اند.

موسوي افزود: چنين سلاح هايي نزد مردم يافت نمي شود و فقط نيروهاي امنيتي از آن ها برخوردارند بنابراين چنين تعرضي مشابه تعرض دو ماه پيش افراد ناشناس به منزل جواد فيروز نماينده بحريني در بند رژيم حاکم و همچنين حمله به منزله نبيل رجب دبيرکل مرکز حقوق بشر بحرين با گلوله هاي جنگي و بمب هاي آتش زا است و دولت براي بازداشت عاملان اين حملات هيچ اقدامي نکرد.

 وي گفت: حمله به منازل مسوولان جمعيت الوفاق عليرغم شرکت آنها در نشست هاي گفت و گو، نشان مي دهد که رجال کشوري در تصميم گيري هاي خود دچار ترديد هستند.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها