در آستانه تظاهرات امروز مردم بحرین؛

وفاق به رژیم آل خلیفه هشدار داد

وفاق به رژیم آل خلیفه هشدار داد
جمعه 7 مرداد 1390 - 05:28

در آستانه تظاهرات امروز مردم بحرين در منطقه الدراز، نماينده فراکسيون مستعفي وفاق به رژيم ال خليفه درباره دور زدن مطالبات مردم هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، بحرینی ها امروز در پاسخ به فراخوان جمعیت وفاق در تظاهرات امروز که از میدان "سار" در منطقه الدراز آغاز می شود، شرکت می کنند، تا بار دیگر بر مطالبات خود برای تغییر رژیم حاکم تاکید کنند.

از سوی دیگر، "خلیل مرزوق" نماینده فراکسیون مستعفی وفاق بحرین، به رژیم آل خلیفه درباره دور زدن مطالبات مردم هشدار داد.

مرزوق در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: مطالبات مردم آشکار است، و هر اقدامی برای دور زدن این درخواستها بحران را شدیدتر می کند.

"عبدالجلیل خلیل" رییس فراکسیون مستعفی وفاق نیز اظهار داشت، حملات و اقدامات رژیم آل خلیفه در بحرین طی ماه های گذشته کاملا برنامه ریزی شده بود.

منابع بحرینی همچنین دیروز فاش کردند، "شیخ ناصر بن حمد" فرزند پادشاه بحرین شخصا شماری از زندانیان از جمله "شیخ محمد حبیب المقداد" دبیرکل جمعیت الزهرا (س) را شکنجه کرده است.

بامداد دیروز پس از نماز صبح، روستاها و مناطق مختلف بحرین از جمله، "الدیه"، "السنابس"، "جد حفص" شاهد تظاهرات مردم این مناطق بود.

تظاهرکنندگان بحرینی با سردادن شعارهایی، سرنگونی رژیم آل خلیفه را خواستار شدند.

نیروهای آل خلیفه نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان بسوی آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

در منطقه "البلاد القدیم" نیز تظاهرکنندگان در محل مسجد تخریب شده "العلویات" نماز خواندند.

این مسجد توسط نیروهای اشغالگر سعودی تخریب شده است.

سازمان عفو بین الملل، دیروز از مسئولان رژیم آل خلیفه خواست معلم هایی را که به دلیل شرکت در اعتراضات بازداشت شده اند، آزاد کنند.

عفو بین الملل با تاکید بر این که این افراد به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز بازداشت شده اند؛ درباره شکنجه این افراد در زندانهای رژیم آل خلیفه اظهار نگرانی کرد.کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها