طرح رژیم صهیونیستی برای دستیابی به آب نیل

چهارشنبه 30 آذر 1390 - 18:07

يک استاد روابط بين الملل آفريقا در دانشگاه قاهره گفت که رژيم صهيونيستي درصدد دست يافتن به آب رودخانه نيل بوده و اين توطئه را از سالهاي دور دنبال کرده است.

" ایمن شبانه" روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم، با اشاره به سفر رییس جمهور سودان جنوبی به فلسطین اشغالی افزود: شايد این رفت و آمد ها تكرار شود زيرا اسرایيل رابطه اي قدیمی با  جنبش آزايبخش سودان داشته است.

وی اضافه کرد: رژیم اسرایيل از زمان تاسيس جنبش آزاديبخش سودان يعني از زمان جان كرنك و سپس سلوا كرميارديت از اين جنبش حمايت كرده اسد.

اين استاد دانشگاه قاهره تصریح کرد: نقشه هاي رژيم صهيونيستي براي دستيابي به آب رود نيل بر كسي پوشيده نيست و دستيابي به اين رود از روياهاي ديرينه این رژیم بوده و هست.

ايمن شبانه گفت : محاصره سودان  از طريق سودان جنوبي از ديگر توطئه هاي اسرایيل است بويژه اينكه سودان جنوبي روابط خوبي با سودان ندارد و پيش بيني مي شود سطح روابط اين دو كشور در سايه ادامه روابط سودان جنوبي با رژيم صهيونيستي به همين نحو باقي بماند.

وی افزود: سودان جنوبي جزئي از پروژه آمريكايي منطقه بزرگ شاخ آفريقا است و شايد اين مساله اسرایيل را به تلاش براي حضور در اين منطقه تشویق کرده است.

ايمن شبانه تصریح کرد: شاخ آفريقا براي اسرایيل به عنوان دروازه اي براي دستيابي به درياي سرخ قلمداد مي شود و اين رژيم تلاش دارد با ايجاد پايگاهي در اين منطقه ، به كنيا ، اوگاندا و آفريقاي ميانه نیز بیشتر نفوذ کند.

تصاویر بیشتر

طرح رژیم صهیونیستی برای دستیابی به آب نیل
دسته بندی ها :

الامن اليمني يطلق النار على المتظاهرين في شوارع العدن

دوشنبه 9 اسفند 1389 - 17:22

تصاویر بیشتر

الامن اليمني يطلق النار على المتظاهرين في شوارع العدن
دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها