اختلاف مخالفان سوریه پس از اعلام توافق

اختلاف مخالفان سوریه پس از اعلام توافق
يکشنبه 11 دی 1390 - 15:17

مخالفان سوريه در خارج از اين کشور ساعاتي پس از اعلام توافق سياسي، دچار اختلاف شدند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، تنها چند ساعت پس از اعلام توفق بین گروه موسوم به "شورای ملی سوریه" و "هیأت هماهنگی ملی سوریه برای تغییر دمکراتیک"، اختلافاتی بین طرفین بروز کرد.

رسانه های عربی دیروز از توافق این دو گروه مخالف سوریه در قاهره درباره دوره انتقالی پس از براندازی نظام بشار اسد خبر داده بودند.

اما مدت کوتاهی پس از اعلام این خبر، "برهان غلیون" رییس گروه موسوم به "شورای ملی" که از طرفداران دخالت خارجی و نظامی در سوریه است، به رسانه ها گفت متن توافقنامه منتشر شده در رسانه ها تنها پیش نویس این توافق است و نهایی نیست.

این درحالی است که "هیثم المناع" رییس گروه موسوم به "هیأت هماهنگی" به رسانه ها تأکید کرد که متن منتشر شده همان توافقنامه‌ای است که با غلیون و در حضور 7 تن از اعضای دو طرف امضا شده است.

پس از این اظهارات نیز غلیون برای آرام نشان دادن اوضاع، در اظهاراتی دیگر گفت، که دو طرف به توافق درباره پیش نویس دست یافته و پس از آن قرار است برای امضای نهایی به دبیرخانه "شورای ملی" ارایه شود.

انتشار خبر توافق این دو گروه مخالف سوریه و مخالفت آنها با دخالت نظامی خارجی موجب شد برخی از اعضای دفتر اجرایی گروه موسوم به "شورای ملی" عضویت خود را در آن تعلیق کنند. چراکه تا پیش از این، اعضای این گروه همواره خواستار دخالتهای نظامی خارجی از سوی کشورهای عربی و غربی در سوریه بودند.

 دسته بندی ها :

حكومة القذافي تطلق سراح اربعة صحافيين

حكومة القذافي تطلق سراح اربعة صحافيين
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1390 - 02:00

أعلن المتحدث باسم الحكومة الليبية موسى ابراهيم أن اربعة صحافيين معتقلين منذ الرابع من نيسان/ ابريل في ليبيا، هم اميركيان واسباني وجنوب افريقي، سيطلق سراحهم قريبا.

واضاف ابراهيم أن الصحافيين الاربعة حكم عليهم بالسجن لمدة عام مع وقف التنفيذ وبدفع غرامة مالية بقيمة مائتي دينار أي ما يعادل مائة واربعة وخمسين دولارا لكل منهم لدخولهم البلاد بشكل غير شرعي.

ولم يأت المتحدث على ذكر مراسل قناة العالم لطفي غرس الذي مضى على احتجازه اكثر من شهرين.?

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها