اتهامات يك حزب سياسي مصري به اخوان

اتهامات يك حزب سياسي مصري به اخوان
پنج‌شنبه 22 دی 1390 - 14:55

قاهره (العالم)- هماهنگ‌ كننده كل جبهه آزادي براي تغيير مسالمت‌آميز، گروه اخوان المسلمين را به هماهنگي با آمريكا و رژيم صهيونيستي و دريافت پول از عربستان سعودي متهم كرد.

عصام الشريف پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: ما واقعيت و قانوني بودن پارلمان را پذيرفته‌ايم و خواهان انتقال قدرت به پارلمان هستيم تا انتخابات رياست جمهوري طي شصت روز برگزار شود.

وي در ادامه اتهامات خود به اخوان المسلمين گفت: رويكرد اخوان المسلمين در ترجيح منافع خود در برابر اصول و مباني، اقدامي شك‌برانگيز است زيرا اين گروه طي سي سال گذشته شعارهايي، مانند آزاد كردن قدس و مقدسات سر داده است.

هماهنگ‌ كننده كل جبهه آزادي براي تغيير مسالمت‌آميز،افزود: آگاه شديم كه برخي از اعضاي اخوان المسلمين با ديپلمات‌هاي اسرائيلي در ژنو و تركيه ديدار و از معاهده صلح كمپ‌ديويد حمايت  و در اين باره با آمريكايي‌ها نيز ديدار كرده‌اند. از اين رو، درباره پيشروي اخوان به مرحله جديد سياسي كشور شك و ترديدهايي وجود دارد.

وي در ادامه اتهام زني به اخوان گفت: آمريكايي‌ها بي‌توجه به مباني و اصول به فكر منافعشان هستند و اخوان المسلمين نيز نشان داده است كه منافع را بر مبادي ترجيح مي‌دهد و با آمريكايي‌ها در جلسه مي‌نشيند و درباره مسائل كشور با آن‌ها مشورت مي‌كند كه اين شگفت‌انگيز است.

الشريف خاطرنشان كردكرد: گمانه‌زني و انتظار ما اين بود كه اخوان المسلمين در كنار انقلاب بماند و گروهي انقلابي باشند، اما آن‌ها پذيرفتند كه با آمريكايي‌ها و اسرائيلي‌ها هماهنگ باشند و از عربستان و قطر پول بگيرند. از اين رو، بديهي است كه آن‌ها در انقلاب معكوس عليه انقلاب مردم مصر شركت كنند.

وي افزود: شوراي نظامي حاكم صحنه‌گردان اصلي انقلاب معكوس عليه انقلاب مردمي است و در همان مسير حسني مبارك حركت مي‌كند و خواهان حركت در مسير انقلاب نيست. اما رؤياهاي آن تعبير نخواهد شد. زماني كه مسائل سرنوشت‌سازي، مانند موضع‌گيري درباره فلسطين و ايران مطرح شود درونمايه اخوان نيز عيان خواهد شد.

اخوان المسلمين در انتخابات پارلماني مصر از ساير گروه ها پيشتاز است و مردم نه تنها به اخوان المسلمين بلكه به ساير گروه هاي اسلامي رغب نشان داده اند.
 
23:00  

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها