قانون سلطنت موروثی انگلیس تعدیل می شود

قانون سلطنت موروثی انگلیس تعدیل می شود
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 16:35

"نیک کلگ" معاون لیبرال نخست وزیر انگلیس تاکید کرد، وی و دیوید کامرون نخست وزیر این کشور، احساس می کنند که باید قانون سلطنتی موروثی در انگلیس تعدیل شود، زیرا بسیار قدیمی شده است. به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، کلگ که مامور بررسی این تعدیل شده است، در گفتگو با رادیو بی بی سی گفت: این مساله باید با دقت بررسی شود. قانون کنونی حق جانشینی را پیش از فرزند دختر، به پسر ارشد خانواده می دهد. وی گفت: شاید اولین فرزند شاهزاده ویلیام و همسرش کاترین میدلتون دختر باشد. همچنین بیشتر مردم در آن زمان این سئوال را مطرح خواهند کرد که چرا نباید قوانین برای رسیدن دختر ویلیام به سلطنت تغییر کند. کلگ گفت: تعدیل قانون سلطنت از مسائلی است که ممکن است بر کشورهای دیگر مانند نیوزلند، کانادا و استرالیا تاثیرگذار باشد؛ از این رو اکنون مذاکرات با دولت های این کشورها نیز در حال اجراست.

جامعه بین الملل از مردم بحرین همانند لیبی دفاع کند

جامعه بین الملل از مردم بحرین همانند لیبی دفاع کند
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 09:20

يک کارشناس اروپايي تاکيد کرد که جامعه بين المللي بايد از مردم بحرين همانند ملت ليبي در برابر جنايتگري رژيم حاکم اين کشور دفاع کند.

فرانک لامپ یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم با انتقاد از برخورد دوگانه غرب و جامعه بین المللی در قبال جنایتگری در بحرین گفت: جامعه بین الملل باید برای متوقف کردن خشونت در بحرین وارد عمل شود همانطوری که در لیبی برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن غیر نظامیان وارد عمل شد.

 

لامپ تصریح کرد: جنایت های موجود در بحرین باید هرچه سریع تر متوقف شود و جامعه بین المللی و همچنین قدرت های بزرگ یا دولت هایی که از تغییرات در لیبی و دیگر کشورها سخن می گویند، در این خصوص نیز باید از خود تحرک نشان بدهند.

 

رفتارهای دوگانه غرب در برابر کشتار مردم بحرین

 

 این کارشناس امور سیاسی، برخورد دوگانه غرب با خشونت به کار رفته در بحرین را در مقایسه با خشونت های موجود در دیگر کشورها محکوم و تاکید کرد که آمریکا و ناتو دربرخورد با چنین تخلفاتی حقوق بشر را نادیه گرفته و بر اساس منافع خود رفتار می کنند.

 

 لامپ اظهار داشت: معیار آمریکا در برخورد با بحران های منطقه برقراری ثبات و رسیدن نفت به کشورهای غربی است.

 

 وی افزود: گزارش هایی وجود دارد که حاکیست، 70 درصد از مردم آمریکا از قیام مردم بحرین حمایت می کنند و از دولت خود می خواهند به روابط دیپلماتیک با بحرین پایان دهد.

 

 این کارشناس امور سیاسی اروپایی، از دولت آمریکا، ناتو و کشورهای اروپایی خواست برای پایان دادن به خشونت و نقض حقوق بشر در بحرین تلاش کنند.

 

 لامپ همچنین از سازمان ملل متحد و جامعه بین الملل خواست برای متوقف کردن فوری جنایت علیه شهروندان بحرینی هر چه سریع تر اقدام کنند.

 

جنایت ضد بشری آل خلیفه و آل سعود در بحرین

 

 وی گفت:نیروهای رژیم آل خلیفه پادشاه بحرین و عربستان سعودی حقوق و آسایش بیماران ، تیم های پزشکی و کارکنان بیمارستان ها را نقض و آنها را به علت درمان بیماران بازداشت می کنند که این اقدامات جنایت علیه بشریت به شمار می رود و باید مسببان آن محاکمه شوند.

 

 این فعال سیاسی درباره این که آیا گزارش هایی که از سوی سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر صادر می شود، قادر به متوقف کردن خشونت علیه معترضین بحرینی است یا خیر؟ اظهار داشت: اگر جامعه جهانی از خود تحرک نشان دهد و این گزارش ها را جدی بگیرد، چنین گزارش هایی ممکن است خشونت در بحرین را متوقف کند.

دخالت عربستان در بحرین مغایر قوانین بین المللی

 

لامپ درباره دخالت عربستان سعودی در بحرین گفت: اینکه عربستان سعودی اعلام می کند به درخواست مقامات بحرین وارد این کشور شده است، به دور از حقیقت است زیرا شورای همکاری خلیج فارس زمانی که اوضاع منطقه به شدت بغرنج شد، دخالتی نکرد.

 

 وی با بیان این که بر اساس منشور سازمان ملل متحد دخالت هر کشوری در کشور دیگر ممنوع است، تصریح کرد: به بیشتر مردم بحرین هیچگونه خدماتی ارایه نمی شود و ابتدایی ترین حقوق آنها که خواهان اجرای اصلاحات سیاسی و اجتماعی هستند، نقض می شود.

 

 لامپ خاطرنشان کرد که عربستان بر خلاف قوانین بین المللی درحمایت از دیکتاتور بحرین در این کشور دخالت می کند.

پربیننده ترین خبرها