محرومیت 150 ورزشکار بحرینی

محرومیت 150 ورزشکار بحرینی
يکشنبه 28 فروردين 1390 - 16:41

رژیم بحرین در ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود 150 ورزشکار را از ادامه فعالیتهای ورزشی محروم کرد. به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، کمیته موسوم به تحقیقات ورزشی در بیانیه ای اعلام کرد 150 تن از ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی را از ادامه فعالیت محروم کرده، و این موضوع را به ورزشگاه ها و باشگاه ها برای اجرای فوری ابلاغ کرده است. دلیل این محرومیت گسترده ورزشکاران، شرکت آنها در راهپیمایی ورزشی بدون مجوز اعلام شده است. از سوی دیگر، فدراسیون فوتبال بحرین 4 نفر از کمیته دوران را برای مدت نامعلومی از کار تعلیق کرد. این 4 نفر هم یک ماه و نیم قبل در میدان شهدا (اللؤلؤه) در راهپیمایی ورزشکاران شرکت کرده بودند.

طرح شورای همکاری مغایر خواسته های مردم یمن است

طرح شورای همکاری مغایر خواسته های مردم یمن است
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 09:46

دبير کل حزب دموکرات يمن گفت: مردم و گروه هاي مخالف يمن طرح کشورهاي عربي عضو شوراي همکاري خليج فارس را به اين علت که برآورنده خواسته هاي مردم اين کشور نيست؛ رد کردند.

سیف الوشلی روز یکشنبه در گفتگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: مردم یمن خواستار کناره گیری علی عبدالله صالح و فرزندانش و دیگر شخصیت های نزدیک به او از قدرت و سپردن آنها به چنگال عدالت و محاکمه به علت ارتکاب جنایت هستند.

 

وی افزود: رژیم حاکم یمن در تلاش برای ایجاد هرج و مرج در کشور و ایجاد درگیری طایفه ای است.

 

رد مذاکرات احزاب دیدار مشترک

 

 دبیر کل حزب دموکرات یمن از موضع متغیر احزاب دیدار مشترک و موافقت آن با رفتن به ریاض برای گفتگو و رایزنی با وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره طرح آنها که ابتدا با آن مخالفت کرده بودند؛ اظهار شگفتی کرد و گفت: این مذاکرات اتلاف وقت و بی فایده است.

 

 الوشلی تصریح کرد: هدف نهایی طرح شورای همکاری خلیج فارس دور زدن خواسته های مردم یمن و انقلاب جوانانی است که بر ضرورت آغاز هرگونه طرحی برای بحران کشورشان مبتنی بر برآوردن خواسته های تظاهرکنندگان در میدان تغییر در صنعا و دیگر شهرها و استان های این کشور تاکید می کنند.

 

 وی افزود: این جوانان هر گونه طرح بیگانه ای را در خصوص بحران یمن از جمله طرح ابهام آمیز شورای همکاری خلیج فارس را رد می کنند.

 

 شورای همکاری درصدد دور زدن انقلاب مردم یمن

 

 الوشلی تاکید کرد: تصمیم سرنوشت ساز درباره آینده یمن در دست مردم این کشور قرار دارد، اگر چه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، به ویژه عربستان سعودی برای به شکست کشاندن انقلاب و منحرف کردن مسیر آن از طریق روی کار آوردن رژیمی مزدور به جای صالح در یمن تلاش می کنند.

 

 وی گفت: تلاش آنها به فضل آگاهی و هوشیاری مردم یمن و استقامت و اصرار آنها بر ضرورت تحقق خواسته هایشان بدون دخالت خارجی ها، با شکست مواجه خواهد شد.

 

 دبیر کل حزب دموکرات یمن تصریح کرد: انقلابیون یمن در نظر دارند پس از سرنگونی رژیم حاکم برای ایجاد نهادهای دولتی منتخب مردم که همه جناحها و گروه ها در آن نقش داشته باشند؛عمل کنند، اما طرح شورای همکاری خواسته های مردم را نادیده گرفته است؛ زیرا قصد دارد رژیم کنونی را با رژیم دیگری که مجری طرح های آمریکا و عربستان باشد، جایگزین کند.

 

 وی گفت: احزاب دیدار مشترک در صدد کسب منافع گروهی و تسلط بر قدرت پس از کناره گیری رژیم کنونی هستند تا طرح ها و برنامه های خارجی را اجرا کنند که این امر در واقع نادیده گرفتن خون ریخته شده مردم یمن، کرامت آنها، وحدت کشور و ثبات و حاکمیت آن است.

 

 الوشلی با تاکید بر این که اینگونه اقدامات خودکشی سیاسی است؛ افزود: اینگونه تحرکات با اراده و خواسته های میلیون ها نفر از مردم تحصن کننده در خیابان ها که از دو ماه پیش تحصن کرده اند، مغایرت دارد و نیز بر خلاف اصول و اهداف جوانان انقلابی است که در تلاش برای براندازی رژیم حاکم و به دست گرفتن سرنوشت و آینده کشور خویش هستند.

پربیننده ترین خبرها