شلیک آخرین گلوله ها در جنگ موصل

شلیک آخرین گلوله ها در جنگ موصل
يکشنبه 18 تير 1396 - 16:43

در حالی که عراق یکپارچه در انتظار اعلام رسمی آزاد موصل از سوی حیدرالعبادی است، نیروهای مبارزه با تروریسم کنترل کامل منطقه میدان را به دست گرفته و به ساحل دجله در بخش قدیمی موصل رسیدند و پلیس فدرال نیز اعلام کرد، این نیروها هزار تن از داعشی ها را در نبرد موصل قدیم به هلاکت رسانده اند.

 به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، فرماندهی پلیس فدرال عراق روز یکشنبه در گزارشی از نبردهای موصل قدیم که از 22 روز پیش آغاز شد، اعلام کرد نیروهای پلیس طی این مدت موفق شدند هزار داعشی را به هلاکت برسانند و دستکم 65 خودرو مسلح، 20 خودرو بمب گذاری شده و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی و مخابراتی داعش را منهدم کنند.

نیروهای مبارزه با تروریسم نیز روز یکشنبه اعلام کردند که این نیروها در واپسین ساعات مانده به اعلام آزادی کامل موصل منطقه میدان در موصل قدیم را بطور کامل به کنترل خود در آوردند و در ساحل دجله در این منطقه مستقر شدند.
گزارش های دیگری از سوی منابع امنیتی حاکی است که نیروهای عراقی طی دو شب و روز گذشته موفق شده اند تعداد زیادی از اعضای گروه تروریستی داعش را که قصد داشتند از طریق دجله خود را به بخش شرقی رسانده و متواری شوند، به هلاکت برسانند که آخرین آمار اعلام شده دراین زمینه حکایت از کشته شدن دستکم 30 تن از داعشی ها دارد.
آخرین سنگرها و مواضع داعش در شهر موصل عملا از روز جمعه گذشته فرو پاشید و عراقی ها بطور کامل این شهر را آزاد کردند، با اینحال به دلیل وجود گروه های از هم پاشیده از اعضای داعش در مخفی گاه ها و تونل های زیر زمینی، درگیری های پراکنده ادامه یافته است.
عراقی ها از دو روز پیش برای اعلام رسمی پیروزی بر داعش و آزادی موصل، لحظه شماری می کنند و انتظار می رود به زودی حیدرالعبادی رسما این خبر را اعلام کند.
براساس گزارش ها، علت تاخیر نخست وزیر عراق در اعلام بیانیه پیروزی نهایی بر داعش در موصل ، وجود تعدادی از غیرنظامیان به عنوان گروگان نزد عناصر تروریستی داعش در آخرین محلات شهر قدیم موصل است که العبادی اعلان پیروزی نهایی را منوط به آزادی این افراد کرده است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها