عربستان یک معلول و یک دانشجو را گردن می زند

عربستان یک معلول و یک دانشجو را گردن می زند
سه شنبه 27 تير 1396 - 11:42

عربستان سعودی 14 زندانی از جمله یک معلول را به اتهام شرکت در تظاهرات، گردن می زند.

العالم عربستان

 

کمیته نظارت بر حقوق بشر، فاش کرد که عربستان قصد دارد، جوانی 17 ساله را گردن بزند که در مسیرِ پیوستن به دانشگاهی آمریکایی بود.

 

به نوشتۀ روزنامۀ انگلیسی دیلی میل، "مجتبی السویکت" در سال 2012، در حالی که سعی داشت برای تحصیل در دانشگاه میشیگان به آمریکا سفر کند، بازداشت شد.

مجتبی السویکت

گروه حقوق بشری "ریبریف" روز جمعه اعلام کرد: السویکت و 13 زندانی دیگر که یکی از آن ها شخصی معلول است و به اتهام شرکت در یک تظاهرات دستگیر شده بودند، برای طی مراحل اعدام، به ریاض منتقل شدند.

 

"مایا فوا" رئیس ریبرییف با انتشار بیانیه ای در این خصوص نظام حاکم در عربستان را نظامی وحشی خواند و تاکید کرد: اعدام شخصی معلول تنها به اتهام شرکت در تظاهرات، به مثابۀ نقض وحشتناک قوانین بین المللی خواهد بود و رهبران جهان نباید در قبال چنین موضوعی سکوت کنند.

 

فوا از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ترزا می نخست وزیر انگلیس خواست برای عربستان که هم پیمان آن ها به شمار می رود، خط قرمز تعیین کنند.

 

بر اساس اعلام ریبریف، در میان اشخاصی که به اتهام شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز سال 2012، اعدام شدند، شخصی به نام "منیر الادم" بود که کم شنوا و و نیمه نابینا بود و بقیۀ 14 شخصی که به اعدام محکوم شدند نیز بر اساس اعترافاتی محاکمه شدند که زیر شکنجه از آن ها گرفته شده بود.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها