کاهش ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه 12

کاهش ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه 12
جمعه 30 تير 1396 - 15:16

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با تصویب شورای ترافیک تهران ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ کاهش یافت.

العالم ـ ایران

مازیار حسینی گفت: منطقه ۱۲ به عنوان قلب تاریخی تهران یکی از مناطق بااصالت و هویت شهر تهران است که از سال ۹۳ مدیریت شهری تهران توجه جدی‌ای به این محدوده داشته است.
وی با بیان اینکه در طول چند دهه اخیر این منطقه دچار افت و کاهش کیفیت زندگی شده بود؛ ادامه داد: این منطقه تاریخی از جمله مناطق شهر تهران است که در سال‌های اخیر برخلاف سایر مناطق ۲۲ گانه پایتخت رشد منفی جمعیتی داشته است.
معاون شهردار تهران با اشاره به وجود بازار به عنوان نقطه عطف و همچنین عامل گریز مردم از این منطقه بیان کرد: یکی از دلایل گریز جمعیت از این منطقه که در بررسی‌های ما مشخص شد؛ وجود طرح ترافیک بود. در واقع این طرح رفت و آمد مردم و ساکنان این منطقه را سخت کرده است.
وی با اشاره به طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای ازافیک شهر تهران از این به بعد ساکنان این منطقه می‌توانند از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح که شروع طرح ترافیک بوده، تا ساعت ۸ صبح یک بار به راحتی از منطقه خارج شوند.
به گفته حسینی، در صورت تصویب این طرح در صورتی که ساکنان منطقه در بین ساعات تعیین شده در محدوده طرح ترافیک تردد کنند؛ دوربین‌های کنترلی برای این افراد تحلف و جریمه‌ای ثبت نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند به ساکنان منطقه برای انتقال فرزندانشان به مراکز آموزشی و یا انجام کار‌های ضروری کمک کند؛ تاکید کرد: اگر لازم باشد که در آینده امکانات بیشتری را برای این منطقه در نظر بگیریم با نتایجی که از اجرای این طرح به دست می‌آید، این تسهیلات را ارائه خواهیم داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت شهری توانست پروژه‌های حمل و نقلی بزرگی را به رغم مخالفت‌هایی که در ابتدا وجود داشت اجرایی کند، گفت: ایجاد بیشترین مسیر‌های پیاده روی در این محدوده یکی از این طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ شهری بود.
به گفته وی، با تدابیر مدیریت شهری تهران قرار است تا حیات و زندگی به شب‌های منطقه ۱۲ بازگردد.

میزان

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها