شوخی لاوروف درباره ملاقات ترامپ و پوتین

شوخی لاوروف درباره ملاقات ترامپ و پوتین
يکشنبه 1 مرداد 1396 - 14:59

وزیر خارجه روسیه درباره دیدار دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در اجلاس گروه ۲۰ اظهار نظر جالبی کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه می گوید ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهور روسیه و آمریکا ممکن است دیدارهای بیشتری در حاشیه اجلاس گروه 20 با یکدیگر انجام داده باشند.

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی» اظهار داشت: «ممکن است بیشتر از تنها سه بار با یکدیگر دیدار کرده باشند.»

وی با لحنی طنز آمیز افزود: «شاید با یکدیگر به سرویس بهداشتی هم رفته باشند.»

سرگئی لاوروف همچنین دیدارهای انجام شده در حاشیه اجلاس هامبورگ را با فضای مهدکودک مقایسه کرد. وزیر خارجه روسیه گفت: «وقتی والدینتان شما را به مهدکودک می برند با بقیه کودکانی که در اتاق منتظر هستند می‌جوشید یا مستقیم به کلاس درس می روید؟»

او افزود: «به خاطر دارم که وقتی در این فضا قرار داشتم پیش از آنکه به کلاس منتقل شویم پنج یا ده دقیقه در مهدکودک وقت می گذراندم.»

سرگئی لاوروف در این مصاحبه همچنین ضمن اشاره به گزارشهای مربوط به وجود پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه، مایک پامپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده را به داشتن «معیارهای دوگانه» در مورد برپایی پایگاه های نظامی در این کشور جنگ زده متهم کرد.

وزیر خارجه روسیه در مورد اتهامات مربوط به تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ نیز گفت: «آنها [مخالفان ترامپ] می خواهند زندگی را برای دولت ترامپ عذاب آور کنند. تلاش می کنند از استیضاح [ترامپ] سخن بگویند. در این مور خوانده ام. اما صادقانه بگویم که خبرهای آمریکا را کمتر و کمتر دنبال می کنم.»

لاوروف در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه در مبارزه فعلی در آمریکا هوادار دونالد ترامپ است یا خیر، اظهار داشت: «ما طرفدار عدالت هستیم.»

تسنیم 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها